PL / EN
PIELĘGNACJA WŁOSÓW LATEM - PORADY EKSPERTÓW Z SALONU U FRYZJERÓW

PIELĘGNACJA WŁOSÓW LATEM - PORADY EKSPERTÓW Z SALONU U FRYZJERÓW

Lato to bardzo trudny okres dla włosów. Jak o nie dbać, aby wyglądały zdrowo i pięknie? Poznajcie porady ekspertów z warszawskiego salonu U Fryzjerów

Lato to bardzo trudny okres dla włosów. Upały nie są dla nich łaskawe - palące słońce przesusza i sprawia, że stają się łamliwe. Istnieją jednak pewne sposoby na to, żeby zapobiec powstaniu szkód, które będą ciągnęły się za nami przez cały kolejny rok. Poznajcie porady ekspertów z salonu U Fryzjerów i cieszcie sie pięknymi, zdrowymi włosami przez całe wakacje! 

 

OCHRONA

 

Z włosami jest tak samo jak ze skórą - jeśli wystawiamy się na słońce i nie posmarujemy się kremem z filtrem, skóra zostaje poparzona, a w efekcie jest przesuszona oraz szybciej się starzeje. Dlaczego więc mamy traktować swoje włosy gorzej? Im też należy się zabezpieczenie, dlatego należy wybierać kosmetyki chroniące przed słońcem, ale - uwaga - nie chodzi o temperaturę, np. prostownicy, tylko właśnie o promienie UV. Dlatego muszą to być produkty ze specjalnym filtrem.

 

NAWILŻANIE

 

Odpowiednie nawilżanie zawsze jest ważne, ale latem szczególnie. Prawdą jest jednak, że o tej porze roku włosy są podatne na obciążanie, dlatego proponujemy używać dobrych (!) odżywek ze spłukiwaniem, a raczej zrezygnować z tych bez spłukiwania. Dobrze sprawdzą się też olejki, które można nakładać na noc. Pamiętajcie: im więcej produktów na włosach, tym bardziej się przetłuszczają! Dlatego postawcie raczej na tylko jeden dobry kosmetyk.

 

MYCIE

 

W upalne dni niestety bardziej się pocimy, a co za tym idzie - pocą się także nasze włosy. Nie polecamy jednak kilkukrotnego ich mycia w ciągu dnia. Sprawdzi się tu suchy szampon - jeśli po całym dniu pracy chcemy odświeżyć się przed wieczorną imprezą, wystarczy spryskać włosy i wyczesać nadmiar sebum. Nie róbcie tego jednak za często - suchy szampon niełatwo się zmywa, więc niech będzie to dla Was ułatwienie stosowane raz na jakiś czas. Poza tym, żeby dłużej utrzymać fryzurę w świeżości, można spryskać ją lakierem u nasady - to „zaimpregnuje” włosy. Róbcie to jednak delikatnie i z dużej odległości, bo przecież nie chodzi o uzyskanie efektu kasku ;)

 

STYLIZACJA

 

Lato to dobry moment, żeby dać włosom odpocząć od stylizacji. Odłóżcie na jakiś czas suszarki i prostownice (albo chociaż ograniczcie ich używanie) - postawcie na nonszalancję oraz lekką niedbałość. Taki look ma duży urok, szczególnie w wakacje, a - uwierzcie - Wasze włosy Wam za to podziękują! Jeśli jednak bez prostownicy nie możecie żyć, zawsze przed jej użyciem nałóżcie dodatkowo produkt zabezpieczający włosy – ostrzegamy jednak, że to dodatkowo obciąży fryzurę.

 

URLOPOWY NIEZBĘDNIK

 

Tak naprawdę w Waszej kosmetyczce podczas urlopu muszą znaleźć się trzy produkty – szampon i odżywka z tzw. „słonecznych serii” (zawierających filtr UV!) oraz saszetka mocno nawilżającej maski. Proponujemy, żeby były to kosmetyki w wersji mini. Dodatkowo, przed pójściem na plażę, możecie wziąć ze sobą spray zabezpieczający przed promieniami UV, ale tak naprawdę może być to również krem z filtrem, którego użyjecie do ciała. Nasmarujcie nim włosy - to oczywiście je obciąży, ale wystarczy je potem umyć.

video

GUCCI JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: pielęgnacja włosów latem | pielęgnacja włosów | lato | włosy | pielęgnacja | porady ekspertów | U Fryzjerów |

podobne artykuły