Logotyp serwisu lamode.info
PATRICK DEMARCHELIER I MARIACARLA BOSCONO DLA VOGUE ITALIA

PATRICK DEMARCHELIER I MARIACARLA BOSCONO DLA VOGUE ITALIA

On – wybitny francuski fotograf mody, ona – włoska modelka, wspólnie stworzyli inspirowaną latami 20. sesję zdjęciową dla Vogue Italia na luty 2012.  

Gdzieś pomiędzy Brigitte Bardot a Louise Brooks plasuje się Mariacarla Boscono w sesji zdjęciowej wykonanej przez Patricka Demarchelier dla lutowego wydania włoskiej edycji Vogue.

 

Tytuł sesji pochodzi od imienia i nazwiska modelki, The Outstanding M.C.B., czyli Niesamowita M.(aria) C.(arla) B.(oscono). Na większości ujęć Patrick Demarchelier prezentuje  dziewczynę w sukienkach w stylu Flapper, pochodzących z najnowszej kolekcji Gucci na sezon wiosna lato 2012. Na następnych fotografiach Mariacarla pozuje kolejno w bujnym koku rodem z lat 60., krótkiej fryzurze à la Marylin Monroe i klasycznym bobie z 1940. Nie zabrakło również inspiracji hippie, zwiewnej sukienki i karbowanych włosów.

 

Mimo mieszanki stylów i różnego rodzaju wpływów genialny artysta, jakim bezwątpienia jest Patrick Demrchelier, bez wysiłku połączył wszystko w jedną spójną całość. Efekty jego pracy możecie ocenić w naszej galerii.

tagi: Patrick Demarchelier | Mariacarla Boscono | Vouge Italia |

podobne artykuły