PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
PANTONE FASHION COLOR REPORT – MODNE KOLORY JESIEŃ ZIMA 2016

PANTONE FASHION COLOR REPORT – MODNE KOLORY JESIEŃ ZIMA 2016

Sprawdźcie jakie barwy tym razem trafiły na listę najmodniejszych w nadchodzącym sezonie!

Światowy autorytet w kwestii trendów kolorystycznych – Pantone Color Institute opublikował nową listę top 10 barw, które będą najmodniejsze w sezonie jesień zima 2016. Eksperci z amerykańskiego instytutu zatytułowali nadchodzący okres w modzie jako „jedność, siła, zaufanie i złożoność”, a Leatrice Eiseman, CEO firmy, zapowiada, że wybory inspirowane były pragnieniem spokoju, optymizmu oraz energii.

 

 

ZOBACZ TEŻ: TRENDY KOLORY JESIEŃ ZIMA 2016/2017

 

1. RIVERSIDE (Nadrzecze) – nowość w palecie Pantone, która wiedzie prym w jesienno-zimowy zestawieniu, jest chłodna i uspakajająca oraz mocna i stabilna, a także utożsamia subtelne wyrafinowanie.

 

fot. Pantone

 

 

2. AIRY BLUE (Powietrzny Niebieski) – kolejna nowa barwa w gamie nawiązująca do obecnie modnego Serenity, przywołuje poczucie lekkości i swobody oraz namawia do świeżego podejścia w garderobie.

 

fot. Pantone

 

 

3. SHARKSKIN (Skóra Rekina) – nowości ciąg dalszy, tym razem o wiele bardziej zgaszona i neutralna; praktyczna i nowoczesna opcja – idealna na jesienno-zimowe inspiracje, która odnajdzie się w wielu zestawieniach.

 

fot. Pantone

 

 

4. AURORA RED (Poranna czerwień) – najcieplejsza i najbardziej energetyczna propozycja z listy, śmiała, zmysłowa i przyjemna dla oka czerwień ekscytuje i budzi zaufanie.

 

fot. Pantone

 

 

5. WARM TAUPE (Ciepła Brązowa Szarość) – kolejna przystępna paleta idealnie współgrająca z każdą barwą z listy; ziemisty odcień jest stabilny i bazowy oraz przyjemny w odbiorze.

 

fot. Pantone

 

 

6. DUSTY CEDAR (Zakurzony Cedr) – następne nawiązanie do obecnych tendencji, czyli jesienna interpretacja trendu Rose Quartz; stonowany towarzysz gamy różów doskonale ogrzeje chłodniejszy sezon.

 

fot. Pantone

 

 

7. LUSH MEADOW (Bujna Łąka) – zestawienie obfituje w totalne nowości, a ich przykładem jest również ten odcień zieleni, który nawiązuje do natury i świeżości; intensywny oraz głęboki kolor przywołuje skojarzenia z elegancją i luksusem.

 

fot. Pantone

 

 

8. SPICY MUSTARD (Pikantna Musztarda) – całkiem nowy odcień żółcieni to doskonały egzotyczny akcent, który najlepiej odnajdzie się na dodatkach; jest ciepły i wibrujący, ale nieoczywisty, a projektantów inspiruje głównie w geometrycznych formach i abstrakcyjnych odniesieniach.

 

fot. Pantone

 

 

9. POTTER`S CLAY (Glina Garncarza) – warstwowy odcień z głębią jest odzwierciedleniem wyrafinowania i siły; jego wielowymiarowość ukryta jest w pomarańczowych drobinkach – idealna opcja na wejście w złotą jesień!

 

fot. Pantone

 

 

10. BODACIOUS (Brawurowy) – ostatni na liście i ostatni wśród nowości; nazwa mówi sama za siebie – niesamowitość i zuchwałość ma w tym sezonie symbolizować żywa kombinacja kolorystyczna fioletów, różów i czerwieni; barwa wpisuje się w obecne przemiany kulturalne na świecie i inspirowana jest płynnością płciową.

 

fot. Pantone

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Pantone | Pantone fall 2016 | modne kolory na jesień | modne kolory 2016 | jakie kolory będą modne w 2016 |

podobne artykuły