Logotyp serwisu lamode.info
OLDUSHKA MODELS – AGENCJA DLA DOJRZAŁYCH MODELI

OLDUSHKA MODELS – AGENCJA DLA DOJRZAŁYCH MODELI

To pierwsza taka agencja modelek i modeli w Rosji!

Spis treści

1. Dojrzałość w modelingu

2. Agencja Oldushka Models

Piękno – to wartość, która staje się cenniejsza wraz z wiekiem” – przekonuje Igor Gavar, założyciel agencji dla dojrzałych modeli Oldushka Models.

Dojrzałość w modelingu

Propagowanie dojrzałości w modelingu to nie najświeższa idea, ale wszystko wskazuje na to, że ma szansę stać się nie tylko sezonowym trendem i swego rodzaju eksperymentem, ale realną rzeczywistością. Widywaliśmy 40-, 50- i 60-letnie modelki na jesiennych wybiegach Dolce&Gabbana, Dires Van Noten, Simone Rocha, Guo Pei, Tome czy Gareth Pugh. Lonely Clothing zaangażowało ostatnio do swojej kampanii bielizny 56-letnią Mercy Brewer, a 63-letnia Christie Brinkley wystąpiła w sesji kostiumów kąpielowych w magazynie Sports Illustrated. Z najświeższych projektów, warto napisać o „A Story of Uniqueness” Mango, która mówi o ludzkiej różnorodności, pokazując także dojrzałe osoby (63-letnią Lyn Slater i 53-letniego Andre Van Noord). Przy przykładach nie można pominąć naszego podwórka i nie wspomnieć o najpopularniejszej ambasadorce dojrzałego modelingu w Polsce: wspaniałej 82-letniej Helenie Norowicz, muzie duetu Bohoboco i twarzy marki.

Kampania Bohoboco (fot. Mateusz Stankiewicz)

Żyjemy dłużej, cieszymy się lepszą kondycją i zdrowiem, więc dlaczego kończyć karierę w modelingu w wieku 25 lat? Marki coraz chętniej angażują do swoich kampanii dojrzałych modeli, bo w końcu doszły do tego, że to bardziej racjonalne kiedy kobieta po 50. reklamuje krem na zmarszczki lub mężczyzna po 40. zachęca z billboardu do kupienia garnituru za pięć tysięcy złotych. Po pierwsze, to bardziej wiarygodne. Po drugie, przekaz trafia do klienta z najgrubszym portfelem. Po trzecie, w końcu starość przestała być tematem tabu, a zaczęła zyskiwać na wartości – jest synonimem klasy, doświadczenia i mądrości życiowej. Takiego zdania jest właśnie Igor Gavar.

Agencja Oldushka Models

Igor Gavar, fotograf street fashion, specjalizował się w zdjęciach dojrzałych osób i spotykał na swojej drodze tyle interesujących twarzy, że postanowił stworzyć z nimi osobny projekt. I tak rok temu w Moskwie powstała Oldushka Models, która reprezentuje modeli w wieku 45-85 lat i obecnie pod swoimi skrzydłami ma osiemnastu podopiecznych. Celem agencji jest dawanie pracy „starszym” osobom i poszerzanie ich możliwości zawodowych.

Nie pozostaje nam nic innego, jak przyznać: Oldushka Models to genialny projekt! To kolejna, ważna cegiełka w łamaniu stereotypów i poszerzaniu definicji piękna, które jeszcze niedawno miało dziewczęcą, białą twarz o regularnych rysach twarzy, ponad 1,76 cm wzrostu oraz było bardzo szczupłe. A przecież świat jest różnorodny i to właśnie jego wartość.

tagi: Oldushka | modelki |

podobne artykuły