Logotyp serwisu lamode.info
OLA KAWAŁKO – KOLEKCJA NA SEZON JESIEŃ-ZIMA 2011/12

OLA KAWAŁKO – KOLEKCJA NA SEZON JESIEŃ-ZIMA 2011/12

Prezentujemy jesienno-zimową kolekcję bardzo młodej i bardzo obiecującej polskiej projektantki Oli Kawałko, zwyciężczyni konkursu Oskary Fashion 2011.

Ola Kawałko to jedno z objawień w polskiej modzie. Zwyciężczyni konkursu Oskary Fashion 2011, stażystka u Natalii Jaroszewskiej i Gosi Baczyńskiej, powoli przygotowuje się do swojego debiutu na FashionPhilosophy Fashion Week Poland w Łodzi. Tymczasem my prezentujemy Wam jej najnowszą, jesienno-zimową kolekcję.

 

Ta damsko-męska linia jest projektem na wskroś miejskim. Projektantkę z jednej strony zainspirowała dynamika życia w metropoliach, dekonstrukcja oraz futuryzm, z drugiej natomiast – blogi dokumentujące street fashion. Według młodej projektantki, na ulicy króluje estetyka unisex oraz wszystkie odcienie szarości i czerni – i to widać właśnie w jej jesienno-zimowej kolekcji.

 

Wykorzystane w linii kolory odzwierciedlają nowoczesną, szybko zmieniającą się przestrzeń uliczną - zatłoczoną, pełną bilbordów i świateł. Monochromatyczne, stonowane odcienie szarości oraz przełamuje zatem kontrastowa fluorescencyjna żółć. Oszczędną kolorystykę równoważy różnorodność tkanin - dzianiny, koronki, siatki, ortalion i sztuczne skóry oraz odważne, nietypowe cięcia. Ubrania łączą w sobie architektoniczne kształty, niekonwencjonalne kroje i kontrast faktur z funkcjonalnością i wygodą.

 

tagi: Ola Kawałko | kolekcja | jesień-zima 2011/12 |

podobne artykuły