PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
OKŁADKA WRZEŚNIOWEJ EDYCJI VOGUE US W RĘKACH BEYONCE

OKŁADKA WRZEŚNIOWEJ EDYCJI VOGUE US W RĘKACH BEYONCE

Zdjęcie na okładkę po raz pierwszy zrobi czarnoskóry fotograf. Poznajcie szczegóły! 

BEYONCE – AUTORKĄ I BOHATERKĄ OKŁADKI VOGUE US

Anna Wintour, redaktor naczelna Vogue US po raz pierwszy w historii odda w czyjeś ręce projekt przygotowania okładki do wrześniowego numeru amerykańskiej biblii mody. Jej autorką będzie piosenkarka, Beyonce, która do wykonania sesji wytypowała czarnoskórego fotografa, co stanowi novum. Do tej pory Vogue US współpracował tylko z białoskórymi artystami odpowiedzialnymi za zdjęcia. Gwiazdą okładki będzie także Beyonce, co świadczy o ogromnym sukcesie – wrześniowa edycja magazynu uchodzi za najważniejszą w roku - wyznacza nowe trendy na nadchodzący sezon jesienno-zimowy. W karierze Beyonce będzie to drugie tego typu wyróżnienie. Wokalistka pojawiła się już na wrześniowej okładce Vogue US w 2015 roku. 

VOGUE US – JAKIEGO FOTOGRAFA WYTYPOWAŁA BEYONCE?

Decyzja Anny Wintour zaskoczyła branżę mody z tego względu, że redaktor naczelna Vogue US do tej pory sprawowała ścisłą kontrolę nad okładką, kluczowymi zdjęciami w piśmie, a nawet stylizacjami modelek. Beyonce, poza okładką ma przygotować także podpisy głównych materiałów oraz dłuższe teksty. Do realizacji przedsięwzięcia zaprosiła Tylera Mitchella, który na koncie ma współpracę z markami takimi jak Marc Jacobs, czy Givenchy.

Udział Mitchella w przygotowaniu sesji stanowi rewolucyjny moment w historii Vogue US. Do tej pory żaden czarnoskóry fotograf nigdy nie zajmował się wykonaniem zdjęć okładkowych dla amerykańskiej edycji magazynu. W dodatku Mitchell ma 23 lata, a Anna Wintour do tak odpowiedzialnych zadań zazwyczaj preferuje osoby z większym doświadczeniem. To, że jego kandydatura została zaakceptowana świadczy o dużym wpływie piosenkarki na świat mody i social media.

POLECAMY: RIHANNA W VOGUE UK WRZESIEŃ 2018 - PIERWSZA CZARNOSKÓRA MODELKA NA OKŁADCE ROKU

My już nie możemy doczekać się wrześniowego wydania amerykańskiego Vogue’a, a Wy?

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Vogue US | Anna Wintour | Beyonce |

podobne artykuły