PL / EN
ODWIEDZAMY MACIEJA ZIENIA W PRACOWNI – NA CHWILĘ PRZED PREMIERĄ KOLEKCJI JESIEŃ ZIMA 2012

ODWIEDZAMY MACIEJA ZIENIA W PRACOWNI – NA CHWILĘ PRZED PREMIERĄ KOLEKCJI JESIEŃ ZIMA 2012

Na kilka dni przed premierą kolekcji Macieja Zienia, odwiedziliśmy projektanta w pracowni i zobaczyliśmy, jak wyglądają ostatnie przygotowania do pokazu. Zobaczcie jako pierwsi, przedsmak kolekcji na sezon jesień zima 2012!

Stukot obcasów, dudniący dźwięk maszyn do szycia, para w ruch – to bynajmniej nie nowa wersja wiersza Juliana Tuwima, a opis tego, co dzieje się w pracowni Macieja Zienia na kilka dni przed premierą jego kolekcji na sezon jesień zima 2012.

 

Odwiedziliśmy projektanta w Centrum Handlowym Promenada, gdzie znajduje się także jego pierwszy, autorski butik. Tam dosłownie pełną parą trwają pracę nad tym, aby wszystko było idealne. Maciej Zień to bowiem perfekcjonista w każdym calu i nie zadowalają go żadne półśrodki. Pełne ręce pracy mają zwłaszcza panie zajmujące się wykańczaniem i naszywaniem aplikacji, koraliki i cekiny będą bowiem błyszczały na wielu sukniach a’la ZIEŃ. Także krojcze i krawcowe nie mogą narzekać na nadmiar wolnego czasu – pośród modeli, które inspirowane są kalejdoskopem, znajduje się też taka część projektów zszywanych z kilku kawałków, które idealnie mają dopasowywać się do kształtu sylwetki, wymaga to niezwykłej precyzji i ogromnego doświadczenia.  

 

Przed oczami migają nam kryształki, koronki w klasycznych beżach i czerni, ale gdzieniegdzie widać też bardziej intensywne kolory czy sportowe, casualowe kroje. Tkaniny przechodząc z rąk do rąk przez sprawne ręce całego zespołu, nabierają kształtów i zyskują na naszych oczach zupełnie nowe oblicze.

 

Wszystko zmienia się niczym w tytułowym kalejdoskopie, a tempo pracy jest naprawdę zawrotne!

 

Dzień jak co dzień -  żartują współpracownicy projektanta i wpadają w dalszy wir.

 

Maciej Zień

fot. LAMODE.INFO/ Odwiedzamy pracownię Macieja Zienia na chwilę przed pokazem kolekcji na sezon jesień zima 2012

 

W salonie zamiast wiernych klientek – jak to ma miejsce na co dzień natrafiliśmy na choreograf Katarzynę Sokołowską i rzeszę przepięknych modelek, a to wszystko z racji przymiarek i próby przed pokazem, który odbędzie się już 25. kwietnia. Na podłodze rozłożone looki poszczególnych dziewcząt, a teraz czas na dopasowanie ich do odpowiednich sylwetek – trzeba zwrócić uwagę nawet na najdrobniejsze szczegóły, co przy kolekcji składającej się z około 50. modeli nie jest takie proste. Jednak, jak zdradza nam projektant: Nie każda z tych sukienek trafi na wybieg. Chcę, żeby wszystko było dopracowane w 100%, wybiorę więc spośród nich te, z których jestem najbardziej zadowolony.

 

Jaki ostatecznie będzie efekt? Dowiemy się już 25. kwietnia w Hotelu Hilton – również tam przygotowania trwają w najlepsze. Wszystko mamy już praktycznie dopracowane, więc jestem spokojny o sam pokaz. Jednak zawsze na chwilę przed zdarzają się jakieś nieprzewidziane wcześniej sytuacje. – tłumaczy Kamil Piechowiak – PR Manager Macieja Zienia.

 

Co rusz rozmowy przerywają nam telefony – przed godziną zero  trwa prawdziwie gorąca linia, trzeba potwierdzać listę gości, a zdarzają się także osoby, które w ostatniej chwili chcą jeszcze zdobyć zaproszenie na pokaz.

 

My na pewno się tam pojawimy i zdamy Wam z niego relację! Tymczasem uchylamy rąbka tajemnicy – zajrzyjcie koniecznie do galerii i zobaczcie, co dzieje się w pracowni Macieja Zienia.

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Zień | trendy jesień zima 2012 | backstage | Maciej Zień |

podobne artykuły