PL / EN
ODŚWIEŻONA GAMA KOLORÓW ROGUE ALURE W NAJNOWSZYM KLIPIE CHANEL „MIRROR MIRROR”

ODŚWIEŻONA GAMA KOLORÓW ROGUE ALURE W NAJNOWSZYM KLIPIE CHANEL „MIRROR MIRROR”

Zobaczcie najnowsze dzieło Dyrektora Kreatywnego Makijażu marki Chanel Petera Philipsaklip Mirror Mirror z piękną modelką Inguną Butane zapowiadający odświeżoną paletę barw pomadek Rogue Allure.

Przy okazji premiery wideo Mirror Mirror”, które od 4 lipca można oglądać na Chanel Makeup Confidential, jego twórca Dyrektor Kreatywny Makijażu marki Chanel, Peter Philips udzielił krótkiego wywiadu. Klip promuje nową gamę kolorów pomadek Rogue Allure, a więcej szczegółów możecie dowiedzieć się z jego wypowiedzi. Mówi m.in o tym co go inspiruje, jakich produktów Chanel użył w klipie i dlaczego twarz modelki Inguny Butane pokryta jest kawałkami lustra.

 

Po filmach „Here comes the Beauty Pack” oraz „Shade Parade” skąd czerpał Pan inspirację przy tworzeniu filmu „Miroir, Miroir”? Jaki ma być jego przekaz?


Na powstanie tego filmu złożyło się wiele różnych czynników. Chciałem zrobić wideo, zwiastun zapowiadający nowe kolory w gamie pomadek Rogue Allure. Ponadto, zainspirował mnie pokaz Paris Bombay, który miał miejsce w grudniu zeszłego roku.

 

W swojej pracy często używa Pan masek, ale jaki był cel zastosowania efektu lustra? Jaki jest ukryty przekaz?


Nie ma żadnego ukrytego znaczenia w makijażu wykonanym na potrzeby filmu. Inspirowałem się głównie makijażem artystycznym, który wykonałem parę lat temu. Była to kompozycja składająca się z kryształów i kawałków lustra, nałożonych na twarz modelki. Zrobiliśmy wtedy wspaniałe zdjęcia, ale zawsze żałowałem, że nie utrwaliliśmy tego makijażu za pomocą wideo. Bardzo spodobał mi się migoczący, hipnotyzujący efekt, którego nie można do końca uchwycić na zdjęciu. Kiedy zacząłem planować film poświęcony Rouge Allure i pokazowi Paris Bombay, pomyślałem, że to świetny pomysł, aby odtworzyć lustrzany look. Makijaż oparty na grze cieni, o hipnotyzującym, psychodelicznym wymiarze dobrze pasuje do indyjskiej tematyki.

 

W jaki sposób powstały te maski?


„Lustrzany look” nie jest maską w dosłownym słowa znaczeniu. Kawałki kryształów i lustra są pojedynczo nakładane na twarz. Kompozycja skupiona jest wokół centralnego lustra, znajdującego się na czole, jako trzecie oko, otoczonego motywem pawich piór. Cała twarz pokryta jest kawałkami kryształów i lustra, tworzącymi urzekający efekt. Jedynym barwnym elementem są zmieniające kolor usta. Wykonanie całej kompozycji zajęło nam ponad 4 godziny.

 

Jakie produkty do makijażu zostały użyte dla podkreślenia oczu i ust?


Makijaż oczu był bardzo naturalny. Użyłem maskary dla podkręcenia rzęs, cieni do powiek Ombre Essentielle w odcieniu „Ivory”, oraz kholu do oczu „Clair”. To wszystko. Na usta nałożyłem 5 nowych kolorów z gamy pomadek Rouge Allure: „Pimpante”, „Excentrique”, „Enjouée”, „Exaltée”, „Palpitante”.

 

Czy może Pan podzielić się jakimiś anegdotami z planu zdjęciowego?


Najwspanialszą postacią na planie filmowym była nasza modelka, Inguna. Była naprawdę rewelacyjna; jej uroda i cierpliwość przyniosły całej ekipie dodatkową radość z kręcenia filmu.

 

Koniecznie obejrzyjcie klip! Najwyraźniej wkraczamy w erę popularności filmów modowych.

 

http://pr.chanel.com/makeup/miroir-miroir/

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Mirror Mirror | Rogue Allure | makijaż | Chanel |

podobne artykuły