Logotyp serwisu lamode.info
NOWA KOLEKCJA H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE 2018

NOWA KOLEKCJA H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE 2018

A w niej srebro z recyklingu, Econyl oraz zregenerowane włókna z sieci rybackich - zobaczcie!

Spis treści

1. H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE 2018

2. TRENDY NA WIOSNĘ: H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE

W kolekcji Conscious Exclusive 2018 H&M po raz kolejny prezentuje innowacyjne rozwiązania dla bardziej zrównoważonej mody. W tym sezonie możecie się spodziewać pięknej biżuterii ze srebra z recyclingu oraz sukienek z sieci rybackich i innych nylonowych odpadów.

H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE 2018

Kolekcja H&M Conscious Exclusive 2018 jest hołdem dla ruchu Arts and Crafts  w Szwecji i zawiera nowe, ekologiczne materiały: srebro z recyklingu i ECONYL®, w 100% zregenerowane włókna z sieci rybackich i innych nylonowych odpadów. Kolekcja Conscious Exclusive będzie dostępna w wybranych sklepach H&M na całym świecie, jak również na hm.com od 19 kwietnia 2018 roku.

H&M Conscious Exclusive collection 2018 (Youtube)

Jest to już siódma kolekcja Conscious Exclusive, która oferuje klientom ekskluzywne ubrania, jednocześnie pokazując rosnące możliwości zrównoważonej, innowacyjnej mody. Do takich materiałów jak TENCEL™, poliester z recyklingu i organiczny len, H&M dołącza ECONYL® i srebro  z recyklingu. Delikatna, gładka tkanina z ECONYL® została wykorzystana do uszycia pięknej białej koronkowej sukni ślubnej oraz romantycznej, ciemnoniebieskiej, koronkowej mini-sukienki z długimi rękawami. Tymczasem srebro pochodzące z recyklingu pojawia się w delikatnej biżuterii inspirowanej ruchem Arts and Crafts.

POLECAMY: H&M STUDIO - KOLEKCJA WIOSNA LATO 2018

Innowacje, dzięki którym powstają nowe rodzaje bardziej przyjaznych środowisku materiałów są zadziwiające. Srebro pochodzące z recyklingu jest wytwarzane ze złomu metali przy minimalnym wpływie na środowisko. Z kolei ECONYL®, włókno nylonowe w 100% odzyskane z sieci rybackich oraz odpadów nylonowych, pomaga chronić oceany przed ich zaśmiecaniem. Wykorzystanie tych innowacyjnych materiałów w naszej kolekcji Conscious Exclusive jest świetnym przykładem na to, jak można połączyć najnowszą technologię z tradycyjnymi technikami, osiągając spektakularne rezultaty - mówi Ann-Sofie Johansson, doradczyni kreatywna w H&M.

HMH&M Conscious Exclusive 2018 - lookbook (fot. materiały prasowe)

TRENDY NA WIOSNĘ: H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE

Kolekcja Conscious Exclusive 2018 czerpie inspirację z twórczego domu  XIX-wiecznych szwedzkich artystów Karin i Carla Larssona. Domek Lilla Hyttnäs, z pięknymi obrazami i gobelinami, został zinterpretowany przez zespół projektantów Conscious Exclusive we współczesnym i przyciągającym uwagę zestawie pięknie wykonanej odzieży damskiej, butów i akcesoriów wykonanych z ekologicznych materiałów.

POWIĄZANE: SUKI WATERHOUSE NOWĄ TWARZĄ KOLEKCJI H&M DENIM

Za zdjęcia w kampania reklamowej Cnscious Exclusive 2018 był odpowiedzialny fotograf mody Mikael Jansson. Gwiazdami kampanii są: Aamito Lagum, Giedrė Dukauskaitė i Christy Turlington Burns, światowej sławy modelka i założycielka organizacji zdrowia Every Mother Counts. Bardzo wiele nauczyłam się o zrównoważonych materiałach i o tym, jak daleko udało się dotrzeć w kategoriach sustainability z kolekcją H&M Conscious Exclusive. Kolekcja jest kobieca i elegancka, mówi Christy Turlington Burns. Zobaczcie pierwsze zdjęcia nowej kolekcji w galerii poniżej!

tagi: HM | kolekcja | wiosna lato 2018 |

podobne artykuły