PL / EN
NOWA AMERICANA

NOWA AMERICANA

NYFW: Świat mody protestuje. Zobacz, co wydarzyło się podczas nowojorskich pokazów i w ich kuluarach!

Podczas trwającego tygodnia mody, Nowy Jork zamienił się w polityczną mównicę, a na wybiegach protestowano przeciwko ideologii nowego prezydenta USA, Donalda Trumpa. Znani aktywiści, koszulki ze sloganami i fala zagrzewających do walki kampanii; w czasach silnych zawirowań w globalnej polityce, świat mody postanowił zabrać głos.

Nowojorskie pokazy nie pozostawiają żadnych wątpliwości – w tym sezonie polityka przyklei się do trendów. I dosłownie: do samych materiałów.

 

NYFW Prabal Gurung

fot. The Business of Fashion, Tied Together campaign. Prabal Gurung Jesień Zima 2017

 

W wyrazie sprzeciwu liczni projektanci ubrali swoje modelki w t-shirty pełne symbolicznych haseł. Podczas pokazu jesień zima 2017 Prabal Gurung, mogliśmy przeczytać: Rewolucja nie ma granic, Jestem imigrantem, Niemniej jednak, nie ustąpiła. A Gurung podsumował: Tak wyglądają feministki.

 

#tiedtogether/The Business of Fashion

fot. The Business of Fashion, Tied Together campaign. Backstage nowojorskich pokazów Jesień Zima 2017

#tiedtogether/The Business of Fashion

fot. The Business of Fashion, Tied Together campaign. Gigi Hadid podczas pokazu Tommy Hilfiger Jesień Zima 2017

Z kolei Raf Simons, od niedawna dyrektor kreatywny amerykańskiego domu mody Calvin Klein, przyłączył się do kampanii #tiedtogether (zapoczątkowanej przez redakcję The Business of Fashion, przyp. red.). Białe bandanki, dołączone do zaproszeń, symbolizowały jedność i solidarność, a w tle pokazu rozbrzmiało This is not America Davida Bowiego. Jego kolekcja to także utożsamienie inkluzywności mody, a tym samym całych Stanów Zjednoczonych – gdzie spotykają się różne charaktery, style i emocje. I w tym właśnie tkwi całe jej piękno, podsumował Belg.

POLECAMY: CALVIN KLEIN READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2017!

Prabal Gurung Fall Winter 2017

fot. East News. Prabal Gurung: Tak wyglądają feministki

 

W międzyczasie, oprawę muzyczną pokazu marki Chromat rozpoczęły powtarzające się słowa „f..k Donald Trump”, a modelki Cushnie et Ochs przeszły po wybiegu w rytm Fight the Power zespołu Public Enemy.

Na t-shirtach znakomitego designera Christiana Siriano zobaczyliśmy wymowne „People are people”, a słowa Jeremiego Scotta są doskonałym dowodem na, że świat mody na stałe włączył się w walkę przeciwko kontrowersyjnej polityce Trumpa: Nasz głos, to jedyne, co może nas ochronić, powiedział.

video

MICHAL SZULC – BACKSTAGE POKAZU GALENE

tagi: NEWS | NOWA AMERICANA | New York Fashion Week |

podobne artykuły