PL / EN
NICOLAS GHESQUIERE NOWYM DYREKTOREM KREATYWNYM LOUIS VUITTON?

NICOLAS GHESQUIERE NOWYM DYREKTOREM KREATYWNYM LOUIS VUITTON?

Od czasu odejścia Marca Jacobsa z imperium Louis Vuitton, spekulacją, kto przejmie funkcję dyrektora kreatywnego znanej marki nie było końca. Teraz już wiemy?

Od czasu odejścia Marca Jacobsa z imperium Louis Vuitton, spekulacją, kto teraz przejmie funkcję dyrektora kreatywnego znanej marki nie ma końca. Wczorajszy dzień to już było apogeum! Media ogłosiły, że Nicolas Ghesquiere został oficjalnie nazwany nowym dyrektorem kreatywnym Louis Vuitton! Choć rzecznik prasowy luksusowego brandu raz odmówił komentarza w tej sprawie, a kolejnym razem, stwierdził, że „nic nie zostało jeszcze ustalone” to znani fashioniści, New York Magazine oraz Luxury Society, nie mają wątpliwości – młodziutki Francuz został następcą Marca Jacobsa, i to on będzie teraz pełnił funkcję dyrektora kreatywnego LV.

 

 

Ghesquière był podobno już od dłuższego czasu faworytem do objęcia danego stanowiska, co rzekomo miał potwierdzić chociażby Bernard Arnault (prezes LVMH), stwierdzając, że "żadna decyzja nie została i nie zostanie podjęta natychmiastowo". Projektant sam nie wypowiedział się jeszcze w danej sprawie, a wszyscy się zastanawiają, czy milczenie w tym przypadku jest potwierdzeniem?

 

 

Co ciekawe, Nicolas Ghesquière został mianowany na szefa paryskiego domu mody Balenciaga w 1997 roku, w wieku zaledwie 25 lat. Z tego stanowiska odszedł w listopadzie ubiegłego roku, a - zgodnie z WWD - obecnie jest pozwany przez właściciela marki, Kering'a, za naruszenie poufności firmy. Zaledwie kilka tygodni temu informowaliśmy Was o tym wydarzeniu. Wtedy to własnie nasza dziennikarka pisała, że opuszczenie domu mody Balenciaga przez francuza, który przez 15 lat pełnił funkcję dyrektora kreatywnego marki, wywołało swojego czasu niekończącą się ilość pytań o przyczynę takiej decyzji. Dopiero, po czterech miesiącach od jego rezygnacji, projektant postanowił odpowiedzieć na nurtujące wszystkich pytania, udzielając w kwietniu wywiadu dla magazynu System.

 

 

A Wy co myślicie o tej kandydaturze? A może to tylko plotki? Nie da się ukryć, że Marc podniósł bardzo wysoko poprzeczkę, prowadząc funkcję dyrektora kreatywnego przez 16 lat i wprowadzając w tym czasie (po raz pierwszy u LV) linię ready to wear.

 

 

Nicolas Ghesquière dyrektorem kreatywnym Louis Vuittonfot. vogue.co.uk / Nicolas Ghesquière

 

 


video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Nicolas Ghesquiere | LOUIS VUITTON |

podobne artykuły