Logotyp serwisu lamode.info
Najpiękniejsze plaże nad polskim morzem. 6 destynacji na weekend

Najpiękniejsze plaże nad polskim morzem. 6 destynacji na weekend

Piaszczyste plaże, pachnące lasy i kameralna okolica nad Bałtykiem.

Spis treści

1. Najpiękniejsze polskie plaże: Hel

2. Najpiękniejsze polskie plaże: Lubiatowo

3. Najpiękniejsze polskie plaże: Trzęsacz

4. Najpiękniejsze polskie plaże: Jarosławiec

5. Najpiękniejsze polskie plaże: Wisełka

6. Najpiękniejsze polskie plaże: Międzywodzie

W ostatnich sezonach coraz częstszym wakacyjnym kierunkiem jest Bałtyk. Nic dziwnego: kierunek polskie morze wcale nie musi równać się turystycznej okolicy. Są miejsca, które zachwycają naturą, spokojem i rajskimi brzegami. Jakie nadmorskie plaże w Polsce są uznawane najpiękniejsze? Oto nasz subiektywny redakcyjny ranking.

Najpiękniejsze polskie plaże: Hel

Plaża na cyplu Półwyspu Helskiego to jeden z najpiękniejszych nadmorskich terenów w kraju, który docenili też twórcy rankingu European Best Destinations. Hel charakteryzuje się nie tylko filmowym wyglądem, ale też świetnymi warunkami do uprawiania sportów. Wysokie fale, silny wiatr i dużo słonecznych dni sprawiają, że to ukochana destynacja surferek.

Najpiękniejsze polskie plaże: Lubiatowo

Otoczenie lasu z wrzosowiskiem, ruchoma wydma, piaszczysta linia brzegowa i... brak tłumów. Plaża we wsi Lubiatowo w gminie Choczewo to sekretne miejsce, które zachwyca urokiem. W okolicy znajduje się kilka klimatycznych domków do wynajęcia, między innymi Szumilas i Na Skraju Lasu. Można też skorzystać z pola namiotowego i campingowego, jeśli marzy nam się odpoczynek jeszcze bliżej natury.

Najpiękniejsze polskie plaże: Trzęsacz

W Trzęsaczu czeka Was nie tylko zapierająca dech w piersiach plaża, ale też piękne klify (niektóre nawet z ruinami dawnych budowli, które zdecydowanie trzeba zobaczyć). Warto też skorzystać z możliwości lotu paralotnią i zobaczyć Bałtyk z lotu ptaka.

 

Zdjęcie: instagram.com/jaroslawiec_pl

Najpiękniejsze polskie plaże: Jarosławiec

Okazuje się, że Polska ma swój "Dubaj". Mowa oczywiście o nazwanej w ten sposób sztucznej plaży w Jarosławcu, która charakteryzuje się niestandardowym kształtem linii brzegowej. Wybrzeże jest właściwie konstrukcją o powierzchni pięciu hektarów z ogromnymi kamiennymi ramionami, która ma chronić najwyższy klif na Pomorzu Środkowym. "Refulacja" plaży była rekordową inwestycją, a jej skutkiem ubocznym są... płytkie morze i ciepła woda.

Najpiękniejsze polskie plaże: Wisełka

Propozycja dla fanów kameralnych miejsc i bliskości przyrody. Na plaży w Wisełce czeka Was delikatny piasek, czysta linia brzegowa, która łagodnie łączy się w wodą oraz zapach mieszczącego się nieopodal sosnowego lasu. Tłumy? Nie tutaj. Okolica ma jeszcze jedną ogromną zaletę - znajduje się na największej polskiej wyspie: Wolin

Najpiękniejsze polskie plaże: Międzywodzie

Uwielbiacie morskie kąpiele? Plaża w Międzywodziu to jedno z najlepszych jakościowo i pod kątem bezpieczeństwa kąpielisk w Polsce (otrzymała ona nawet słynną Błękitną Flagę). Jej znakiem rozpoznawczym jest szeroki piaszczysty brzeg, który co sezon przyciąga zachwyconych poszukiwaczy wakacji w stylu slow.

Zdjęcie główne: instagram.com/domkiszumilas

tagi: weekend | podróże | morze | Polska | Bałtyk | plaże |

podobne artykuły