PL / EN
NAJNOWSZE KSIĄŻKI I ALBUMY O MODZIE

NAJNOWSZE KSIĄŻKI I ALBUMY O MODZIE

Książka o życiu i twórczości Oscara de la Renty czy zapis rozmów Jana Kedvesa z ludźmi mody - to przykład pozycji, które pojawiły się lub dopiero wejdą na rynek wydawniczy. Zobaczcie w co jeszcze warto zaopatrzyć swoją domową bibliotekę.

Inwestowanie w wiedzę zawsze jest na topie, dlatego książek nigdy za wiele! Sprawdziliśmy, jakie nowości wydawnicze traktujące o modzie i stylu pojawiły się ostatnio na rynku, bądź dopiero czekają na swoją premierę. Dla fanów Oscara de la Renty, prawdziwą gratką będzie wydany w listopadzie ubiegłego roku przez wydawnictwo Assouline album „Oscar de la Renta: The Style, Inspiration and Life of Oscar de la Renta”. Książka poświęcona życiu prywatnemu projektanta, opatrzona jest pięknymi fotografiami i słowem wstępnym Anny Wintour i Sarah Mower z amerykańskiego Vogue’a. (cena ok.200zł)

 

Inna godna polecenia publikacja, to ukłon w stronę podstawowego elementu kobiecej garderoby, czyli butów. „The Shoe Book” amerykańskiej pisarki i dziennikarski Nancy McDonell jest prawdziwą kopalnią wiedzy na temat obuwia. To historia, technologie które stworzyły niepowtarzalne dziś fasony oraz osobowości, nieodłączenie kojarzące się nam z butami: Manolo Blahnik, Bruno Frisoni, Christian Louboutin, a nawet Sarah Jessica Parker. Książka ma swoją premierę w kwietniu i jest to bez wątpienia pozycja obowiązkowa, nie tylko dla fanek obuwia! (cena ok.160zł)

 

Jak się okazuje stylowo można wyglądać również na rowerze. Doskonałym dowodem potwierdzającym tę tezę może być album „New York Bike Style” z fotografiami Sama Polcera. Polcer, to trochę taki drugi Scott Schuman, jednak jego uwagę skupiają nie tyle, co stylowo ubrani ludzie, ale przede wszystkim ci, którzy po ulicach Nowego Jorku poruszają się jednośladami. 224 strony niezwykle inspirujących fotografii do kupienia już pod koniec marca. (cena ok. 100zł)

 

Pozostając w klimacie Nowego Jorku i fotografii, już niebawem światło dzienne ujrzy kolejna publikacja znanego fotografa, blogera i ilustratora Todda Selby’ego zatytułowana Fashionable Selby”. W swoich poprzednich albumach artysta odkrywał m.in. designerskie wnętrza zamieszkane przez niezwykle kreatywne osoby. Tym razem w „Fashionable Selby” Todd zabierze nas do świata mody, której doszukiwał się w prywatnych pracowniach i warsztatach projektantów, w używanych przez nich materiałach i we wszystkim tym, co dla nich inspirujące.  (cena ok.100zł)

 

Dla miłośników fotografii mody, jeden z najbardziej utalentowanych młodych fotografów w tej dziedzinie Alexi Lubomirski, przygotował album ze swoimi najlepszymi zdjęciami.  Na ponad 190 stronach wydawnictwa „Decade” nie zabraknie portretów takich gwiazd jak Cate Blanchett, Victoria Beckham, Scarlett Johansson, Kirsten Dunst czy Ewan McGregor, które powstawały w latach 2003-2013. Z pewnością będzie co oglądać! (cena ok.100zł)

 

Do rozważań na temat mody zachęca również w swojej publikacji Jan Kedves. Dziennikarz przeprowadził wywiady z wieloma nazwiskami ze świata mody, by następnie zebrać je w całości i opublikować. W ten sposób powstała książka „Talking Fashion” wydana przez wydawnictwo Prestel jeszcze w październiku 2013 roku. Swoimi doświadczeniami i opiniami podzielili się z autorem m.in. projektanci – Rick Owens czy Raf Simons oraz fotografowie -  Juergen Teller i Bruce Weber. Całość zdobi efektowna okładka ze zdjęciem pochodzącym ze słynnej kampanii Marca Jacobsa z Victorią Beckham. (cena ok.100zł)

 

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: książka | książki o modzie | album | wydawnictwo | Oscar de la Renta | Nancy McDonell | Sam Polcer | Todd Selby | Alexi Lubomirski | Jan Kedve | pomysł na prezent |

podobne artykuły