PL / EN
NAJLEPSZE APLIKACJE - MODA, STYL, ZAKUPY I STREET STYLE

NAJLEPSZE APLIKACJE - MODA, STYL, ZAKUPY I STREET STYLE

Emotikonki magazynu Harper’s Bazaar, moda uliczna z całego świata czy wirtualna szafa w telefonie? Przygotowaliśmy dla Was przegląd najciekawszych modowych aplikacji na telefon. Poznajcie koniecznie te najnowsze!

Niedawno pisaliśmy o najnowszej instagramowej aplikacji Adidas, która umożliwia drukowanie zdjęć na obuwiu tej marki. Bogactwo technologiczne i rozwój systemów operacyjnych smartfonów oferuje coraz większy wybór zróżnicowanych tematycznie aplikacji. Miłośnicy mody także znajdą coś dla siebie - od znanego wszystkim Instagrama, aż po zbiory najciekawszych stylizacji z najpopularniejszych stron i blogów, które dostępne są po zaledwie jednym kliknięciu w ekran. Przed Wami przegląd najciekawszych aplikacji z kategorii moda, styl, zakupy i street style. Wśród nich znajdziecie też pomoc w przerabianiu zdjęć czy najmodniejsze emotikony.

 

 

ASAP54 – aplikacja, którą po raz pierwszy przybliżyliśmy Wam w lutym, jest znakomitym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą tracić czasu na wyszukiwanie w internecie konkretnych elementów garderoby, które zobaczyli np. u osoby mijanej na ulicy. ASAP54, określany przez wielu mianem modowego Google, rozpoznaje marki umożliwiając odnalezienie ubrań i dodatków na podstawie fotografii zrobionych spotkanej osobie lub zwyczajnych zdjęć produktów, których markę i cenę chcemy znać.

 

 

CHICFEED – gromadzi zdjęcia z najpopularniejszych stron i blogów modowych. Wszystkie udostępnia za jednym kliknięciem. Dzięki temu mamy dostęp do najlepszych stylizacji z takich stron jak The Sartorialist, Face Hunter, Jak And Jill Blog, Cherry Blossom Girl, altamira czy LookBook, bez konieczności otwierania niezliczonej ilości kart.

 

 

WHISP – to kolejna aplikacja stworzona wyłącznie z myślą o modzie. Służy do przeciągania i upuszczania zdjęć poszczególnych produktów do okienka czatu, aby uzyskać, tak często bezcenne, opinie przyjaciół i znajomych. Whisp jest połączony z Facebookiem, dzięki czemu nasi znajomi nie muszą specjalnie ściągać aplikacji, aby odpowiedzieć nam na wiadomość.

 

 

COVET – popularna wśród fashionistów gra, która zapewniając dostęp do kolekcji ponad 100 marek pozwala nam na tworzenie kompletnych stylizacji. Użytkownicy mają możliwość uzupełniania i dopieszczania stworzonych przez siebie zestawów tysiącami modeli sukienek, torebek, fryzur i makijaży. Aplikacja umożliwia też udostępnianie swoich dzieł na portalach społecznościowych takich jak Facebook, Pinterest oraz Twitter, a także, co chyba najważniejsze, daje szansę na wygranie realnych nagród od naszych ulubionych marek i projektantów - m.in. Rachel Zoe, BCBG Max Azria, Rebecca Minkoff czy J Brand.

 

 

CLOSET – oprogramowanie pozwalające na utworzenie wirtualnej szafy. Umożliwia grupowanie poszczególnych ubrań oraz pozwala być na bieżąco z tym, co już mieliśmy na sobie. 

 

 

STYLEBOOK – aplikacja bardzo zbliżona do Closet, jednak znacznie bardziej rozbudowana. Pozwala na dodawanie zdjęć ubrań, które już posiadamy, a także na tworzenie kolaży, list oraz kalendarza, w którym możemy zapisać, co planujemy w danym dniu założyć. Świetnie sprawdza się na zakupach – pozwala uniknąć sytuacji, w której zapominając o niektórych rzeczach, kupujemy bardzo podobne. Aplikacja jest płatna i kosztuje 3.99 $.

 

 

THE HUNT – bardzo zbliżona do ASAP54. Jednak, podczas gdy opisywana wcześniej aplikacja pozwala na znalezienie ubrań zbliżonych materiałem lub kolorem do szukanego przez użytkownika oryginału, The Hunt umożliwia znalezienie dokładnie tej samej rzeczy. Aplikacja daje użytkownikom możliwość zamieszczania zdjęć produktów, których poszukują, podczas gdy pozostali pomagają znaleźć sklepy, gdzie dostępne są one w sprzedaży. Cała istota aplikacji oparta jest o interakcje użytkowników, tworząc w ten sposób przyjazną i zorientowaną na modę społeczność.

 

 

WISHI – łączy w sobie modę i medium społecznościowe. Istota tej aplikacji polega na tym, że użytkownicy stylizują siebie nawzajem używając do tego wirtualnych szaf. Dzięki temu, że połączony z oprogramowaniem aparat umożliwia szybkie wygrywanie zdjęć swoich ubrań, inni użytkownicy mogą błyskawicznie skompletować nam strój, kiedy nie mamy akurat żadnego pomysłu. 

 

 

EMOTI KARL - aplikacja sygnowana nazwiskiem Karla Lagerfelda, dzięki której ze smartfona można wysyłac graficzne emotikony z podobizną samego „cesarza mody”. Do wyboru, oprócz wizerunku Lagerfelda mamy także podobiznę jego sławnej kotki Choupette, wieżę Eiffla czy charakterystyczne okulary projektanta. Pojawienie się aplikacji, o której po raz pierwszy pisaliśmy w marcu, jest związane z najnowszym zapachem „Karl Lagerfeld. For Her”, który na polski rynek wejdzie już latem.

 

 

VSCO CAM – to kolejna, po Instagramie, aplikacja do przyozdabiania zdjęć. Pozwala na import zdjęcia z galerii smartfona lub na wykonanie nowej fotografii, a następnie nałożenie na nią filtru, który daje ciekawy, miejscami nawet „artystyczny” efekt. Przerobione zdjęcia można zapisywać w pamięci telefonu lub udostępniać za pomocą portali społecznościowych, także Instagrama. Jedynym minusem jest fakt, że większość filtrów jest płatna (ok. 3 zł za sztukę), darmowy jest jedynie podstawowy pakiet. Must have każdego fana zdjęć z telefonu!

 

 

HARPER’S BAZAAR EMOJISto pierwsza w historii aplikacja magazynu Harper’s Bazaar. Oprogramowanie oferuje szereg obrazków i wizerunków osób powiązanych z magazynem. Aplikacja zawiera 36 emotikonek Harper’s Bazaar i 4 ekskluzywne obrazki stworzone przez markę Equipment. Znajdziemy w nich m.in. kieliszek szampana, szpilki Valentino, okulary przeciwsłoneczne czy wizerunki osób związanych z magazynem: redaktor naczelnej Glendy Bailey czy Carine Roitfeld.

 

LOU APPaplikacja, która na razie funkcjonuje jedynie w wersji na tablet (wersja na iPhone’a ma pojawić się w ciągu dwóch miesięcy), pozwala zebrać w jeden kontent wszystkie informacje ze świata mody jakie pojawiły się w mediach społecznościowych - Twitterze, Facebooku, Instagramie oraz Pintereście. Aplikacja ściąga i segreguje zawartość pochodzącą ze 150 najważniejszych i najpopularniejszych stron oraz profili. Powstały w ten sposób, zbiór najświeższych informacji ze świata mody, dzielony jest na sekcje: projektanci, magazyny, muzy, blogerzy oraz redaktorzy i fotografowie mody. Użytkownicy mają do wyboru podgląd informacji podzielonych na te właśnie sekcje lub wymieszanych i zebranych w kategorii „Najnowsze inspiracje”.

 

FENDI myBAGUETTE jeśli kiedykolwiek marzyliście o tym, aby zostać projektantem torebek - ta aplikacja jest dla Was! Najnowsze oprogramowanie wypuszczone przez włoski dom mody Fendi pozwala na dowolne dekorowanie, ozdabianie i dopasowywanie do własnych upodobań legendarnego modelu torebki Baguette na iPadzie. Fendi Baquette po raz pierwszy została wypuszczona na rynek w 1997 i od tej pory nie tylko stała się najpopularniejszym modelem włoskiego domu mody oraz ulubienicą gwiazd takich jaki Madonna czy Julia Roberts. Przede wszystkim urosła do rangi obiektu marzeń wielu kobiet z całego świata, a także doczekała się książki poświęconej jej najdziwniejszym i najbardziej spektakularnym wcieleniom. Dzięki aplikacji Fendi użytkownicy mogą tworzyć najbardziej spersonalizowane wariacje na temat kultowego modelu – manipulować wzorami, filtrami, eksperymentować z logo marki. Kiedy już stworzymy model swoich marzeń, gotowy projekt można zapisać w galerii i udostępnić przy pomocy mediów społecznościowych. 

 

 

Macie swoją ulubioną aplikację?

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: aplkacje | modowe aplikacje | najlepsze aplikacje | najlepsze modowe aplikacje | aplikacje moda | smartfon | moda | ios | android | asap54 | thehunt | chicfeed | Fendi | INSTAGRAM |

podobne artykuły