Logotyp serwisu lamode.info
MUST HAVE WIOSNA-LATO 2011 – KOSZULKA POLO

MUST HAVE WIOSNA-LATO 2011 – KOSZULKA POLO

Obowiązkowa pozycja w szafach modnych sportowców, fanów golfa, tenisa, rugby czy polo – sprawdźcie, jak nosić koszulki polo w sezonie wiosna-lato 2011.

Jeśli jesteście wrażliwymi na modę sportowcami, na pewno nie raz doceniliście zalety koszulek typu polo. Ten model koszulek z krótkim rękawem od wielu sezonów przeżywa swój renesans i nie zapowiada się, by chciał zrezygnować z masowej obecności w naszych szafach.

 

Koszulki polo, nazywane również koszulkami tenisowymi lub golfowymi, początkowo noszono tylko podczas rozgrywek tych sportów, słusznie kojarzonych z rozrywką elitarną. Za ich twórcę uważa się René Lacoste’a, założyciela marki Lacoste. Zaprojektował on wygodną, ale zarazem elegancką koszulkę (wcześniej tenisiści grali w stosunkowo sztywnych koszulach z długim rękawem – bowiem, zgodnie z wymogami etykiety, ubrania musiały zakrywać możliwie jak najwięcej ciała). Dziś wśród producentów klasycznych koszulek polo wymienia się także marki Ralph Lauren, Tommy Hilfiger czy Fred Perry i są one symbolami sportowej elegancji.

 

Klasyczna koszulka wykonana jest z dzianiny, ma krótkie rękawy i nieduży kołnierzyk i dwa lub trzy guziki pod szyją. Niektóre modele mają też kieszonkę na lewej piersi. Niegdyś szyto je w takich kolorach jak biel, granat, lub w pastelowych odcieniach (wersja dla kobiet). Obecnie jednak, by przyciągnąć młodszych klientów, projektanci stawiają na kolor i ciekawe wzory. To zdecydowanie must have, nie tylko na trwający sezon wiosna-lato 2011, ale i na wiele następnych.

tagi: must have | wiosna-lato 2011 | TRENDY |

podobne artykuły