PL / EN
MODNY DODATEK NA SEZON JESIEŃ-ZIMA 2011/12?

MODNY DODATEK NA SEZON JESIEŃ-ZIMA 2011/12?

Czy kolorowy pies stanie się najmodniejszym dodatkiem sezonu jesień-zima 2011/12? Zobacz zdjęcia z pokazu Isaac'a Mizrahi i jego kolorowe, puchate "dodatki".

W dobie wzmożonych dyskusji na temat praw zwierząt i ich ludzkiego traktowania, projektanci  mody nadal lansują skórzane ubrania. Pomimo dużej rzeszy kreatorów rezygnujących z używania naturalnych skór, reszta prędko się z tego nie wycofa. To kwestia pewnego wyboru i tego nie zmienimy. Zawsze będą istnieli fani skórzanych dodatków, które jak wiadomo w przemyśle modowym sprzedają się świetnie. To jednak nie wszystko. Podczas nowojorskiego tygodnia mody, projektant Issac Mizrahi do pokazu swojej najnowszej kolekcji zatrudnił psy. Nie byłoby w tym w sumie nic nadzwyczajnego - u Moncler w Mediolanie również wystąpiły psy - gdyby nie fakt, że białe pudle zostały pomalowane na różne kolory! Czy pies to już modny dodatek? Wszystko wskazuje na to, że tak. Różowy, fioletowy, a może niebieski…do wyboru, do koloru. Ciekawi jesteśmy reakcji obrońców praw zwierząt.

 

Od kilku sezonów modne jest noszenie pieska w markowej torebce. To jeszcze zrozumiałe. Jednak malowanie psa farbą i traktowanie go przedmiotowo to już chyba lekka przesada. Ciekawe, co sam autor kolekcji miał na myśli, dopasowując kolory pudli do kolorów swoich kreacji?

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

TOMASZ OSSOLIŃSKI WIOSNA 2022

tagi: pokaz mody | fashion week | jesień-zima 2011/12 | |

podobne artykuły