Logotyp serwisu lamode.info
MICHAŁ SZULC - KOLEKCJA „ARS GRATIA ARTIS” WIOSNA LATO 2019

MICHAŁ SZULC - KOLEKCJA „ARS GRATIA ARTIS” WIOSNA LATO 2019

Ukłon w stronę mody vintage!

Spis treści

1. MICHAŁ SZULC – INSPIRACJE WIOSNA LATO 2019

2. MICHAŁ SZULC – KOLEKCJA NA SEZON WIOSNA LATO 2019

Michał Szulc przedstawia wiosenno-letnią kolekcję 2019 „Ars Gratia Artis”, która stanowi osobistą opowieść o latach 80. i 90. Dominują w niej wyjątkowe kompozycje kwiatów, które kiedyś zdobiły pocztówki, wysyłane do znajomych, jeszcze zanim nastąpiła era social mediów.

MICHAŁ SZULC – INSPIRACJE WIOSNA LATO 2019

Michał Szulc sięga do kart historii mody lat 80. i 90., by na nowo ją zinterpretować. Projektant tworzy więc kolekcję bazującą na rozmaitych zestawieniach kolorystycznych, od mocnych i rześkich (jak kobalt i kanarkowa żółć), po subtelne i wiosenne (róż). Na legginsach dopełniających stylizacje w duchu vintage, umieszcza nietypowe kwiaty. Dekorowały one pocztówki, wysyłane do znajomych, jeszcze za czasów, kiedy w modzie nie były smsy i e-maile. Michał Szulc ubrania pokrywa też naszywkami w formie pocztówek występujących solo. Za pomocą wykorzystanych motywów symbolizujących przeszłość, projektant sprawia, że kolekcja skłania do refleksji na obecnymi formami komunikacji. 

MICHAŁ SZULC – KOLEKCJA NA SEZON WIOSNA LATO 2019

W wiosenno-letniej kolekcji „Ars Gratia Artis” znajdziecie różane, lekkie sukienki o nieregularnych kształcie, kobaltowe dłuższe marynarki, doskonale maskujące szerokie biodra oraz białe, marszczone legginsy. Królują także delikatne sukienki na ramiączkach w bieliźnianym stylu, które w latach 90. nosiła Kate Moss oraz patchworkowe kombinezony. Kolorowe bawełniane t-shirty okazują się doskonałym towarzystwem luźnych spodni z podwiniętymi nogawkami. W ten sposób Michał Szulc sprawia, że kobieta nabiera chłopięcych cech - staje się bardziej swobodna, nonszalancka i prowokuje za pomocą pewnego rodzaju siły. Do tego służy jej jednak odpowiednia garderoba na bazie ciepłych bluz z kapturem, dla kontrastu zestawionych z mini spódnicami, rajstopami typu kabaretki i botkami.

POLECAMY: MICHAŁ SZULC POKAZ KOLEKCJI ARS GRATIA ARTIS WIOSNA LATO 2018

W galerii prezentujemy więcej zdjęć najnowszej linii ubrań.  Jak Wam podobają się oryginalne nadruki w postaci pocztówek, dekorujących ubrania z wiosenno-letniej kolekcji Michała Szulca?

tagi: Michał Szulc | kolekcja | wiosna lato 2019 | historia mody | TRENDY |

podobne artykuły