Logotyp serwisu lamode.info
METALLICA W KAMPANI REKLAMOWEJ BRIONI

METALLICA W KAMPANI REKLAMOWEJ BRIONI

Justin O’Shea obiera nowy kurs w marce!

Marka Brioni, na czele której w marcu br stanął debiutujący w roli dyrektora kreatywnego Justin O’Shea wcześniej związany z platformą internetową Mytheresa.com, zaskakuje nową kampanią z udziałem muzyków z heavy metalowego zespołu Metallica.

 

Wraz z obsadzeniem kluczowego stanowiska wokół włoskiej marki zrobiło się głośno. Padały głosy zwątpienia w trafność wyboru na stanowisko projektanta osoby nie posiadającej warsztatu i doświadczenia w projektowaniu. Z drugiej strony z kolei fakt ten wzbudził dyskusję nad zmieniającą się rolą i charakterem tego stanowiska, gdzie osobowość, charyzma i umiejętność prowadzenia spójnej komunikacji na poziomie kampanii marki czy w kanałach social media zdaje się dominować nad umiejętnościami stricte designerskimi.

 

W przeddzień debiutu swej kolekcji pod szyldem Brioni, która będzie miał miejsce podczas Paris Couture Week Justin O’Shea sygnalizuje nowy kierunek, jaki obiera w marce. Monochromatyczną kampanią dowodzi, że kredyt zaufania wykorzystał w najlepszy możliwy sposób. Podczas gdy wiele domów mody  w tworzeniu męskich kolekcji poddaje się feminizującemu trendowi, Brioni zdecydowanie podkreśla zmaskulinizowany charakter kolekcji rozsadzając ramy sztywnej elegancji dotychczas definiującej brand. Na zdjęciach autorstwa Zackery’ego Michaela oglądamy muzyków prezentujących garnitury w wersji białej i czarnej, zaś na pojedynczych portretach można zobaczyć projekty z rozszerzanymi ramionami i wąska talią Lubimy!

 

 

MATERIALS_2016/MODA_ZAGRANICZNA/MARKI/METALLICA W KAMPANI REKLAMOWEJ BRIONI/4.png

 

fot. Instagram.com/brioni_official

tagi: Justin O'shea | Brioni |

podobne artykuły