PL / EN
MARKA RIVIERAS LEISURE SHOES DEBIUTUJE W POLSCE!

MARKA RIVIERAS LEISURE SHOES DEBIUTUJE W POLSCE!

Rivieras Leisure Shoes – słoneczne buty z Francji debiutują w Polsce. Dowiedzcie się więcej!

Pod koniec marca, przy ul. Hożej 51 w Warszawie, odbyło się spotkanie z założycielami Rivieras Leisure Shoes, francuskiej marki obuwia letniego, która w tym sezonie zadebiutuje na polskim rynku. Podczas spotkania zaprezentowane zostały modele z najnowszej kolekcji. Dodatkowo, uczestnicy spotkania mieli możliwość poznania historii marki, strategii oraz planów rozwoju.

 

 

Dan Amzallag, projektant oraz dyrektor kreatywny Rivierasa, który wcześniej pracował dla takich firm jak Calvin Klein czy Swatch, wraz z Fabrizio Corveddu, dyrektorem marketingu i sprzedaży, postanowili tchnąć nowe życie w klasyczny but typu slip-on, który w latach 50. cieszył się wielką popularnością na wybrzeżu Costa Blanca. Podstawowa kolekcja obejmuje linie: Rivieras Classic, Tour du Monde oraz Sultan, które dzielą się na trzy modele: 10º, 20º oraz 30º. Ponadto, cyklicznie do współpracy z marką zapraszani są artyści i projektanci z całego świata, tworząc modele z serii limited edition. Produkcja butów odbywa się w Hiszpanii i niemalże w całości jest to ręczna praca, oparta na tradycyjnych technikach. Charakterystyczna podeszwa z ozdobną tasiemką, wykonana została z gumy, zyskując tym samym większą wytrzymałość, w porównaniu z klasycznymi espadrylami. W zależności od modelu, obuwie jest wykończone płótnem, skórą zamszową, rafią, plecionką z rzemyków bądź materiałem jeansowym.

 


W sezonie wiosna lato 2014 w Polsce dostępne będą wybrane modele z kolekcji Classic, Tour du Monde, Sultan oraz te pochodzące z limitowanych edycji. Ceny detaliczne będą kształtowały się pomiędzy 235 a 310 zł. Buty będzie można kupić od kwietnia w wybranych sklepach oraz już wkrótce w BoutiqueLaMode.com!

 

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Rivieras Leisure Shoes | Dan Amzallag | Fabrizio Corveddu | BoutiqueLaMode.com | CALVIN KLEIN |

podobne artykuły