PL / EN
Lśniące włosy: zabiegi i kosmetyki, które naprawdę działają

Lśniące włosy: zabiegi i kosmetyki, które naprawdę działają

Sprawdzone sposoby na piękne włosy.

Zdrowe włosy to lśniące włosy. Naturalny blask przyciąga uwagę i jest najlepszym dowodem na to, że Twoje kosmyki są naprawdę zadbane. Co jednak kiedy trudno jest ci osiągnąć „efekt glow”, a pasma pozostają uporczywie matowe? Zobacz, jakie zabiegi i kosmetyki mogą ci pomóc, i to nie tylko na krótką chwilę.

Jak mieć lśniące włosy?

Aby zrozumieć, jakie kosmetyki oraz zabiegi pozwolą osiągnąć lśniące włosy, warto najpierw wziąć pod lupę samą kwestię błyszczenia się kosmyków. Co bowiem sprawia, że jedne włosy pięknie połyskują, a inne wyglądają na matowe i zniszczone? Sekret tkwi w strukturze kosmyków. Chociaż ich łodyga wydaje się gładka i jednolita, pod mikroskopem okazuje się, że wcale tak nie jest. W przekroju widać, że łodyga włosa składa się z kory oraz osłaniających ją łusek, wypełnionych cementem komórkowym. W centrum najgrubszych kosmyków znajduje się też rdzeń.

Z punktu widzenia połysku włosów najważniejsze jest to, jak zachowują się łuski keratynowe, które tworzą osłonkę włosów. Jeśli ściśle przylegają do warstwy korowej, pasma są miękkie i błyszczące. Jeśli zaś są mocno rozchylone – pojawia się efekt matu i chropowatości.

Można więc powiedzieć, że sposób na lśniące włosy to skuteczne zamknięcie ich łusek. Pytanie jednak, jak to zrobić?

Sposób na błyszczące włosy: profesjonalne zabiegi czy domowa pielęgnacja?

Sposobów na to, aby zwiększyć przyleganie łusek włosa do ich kory jest wiele. Nie istnieje jedno dobre rozwiązanie dla każdego.

Wiele zależy od tego:

  • jaką naturalną porowatość mają Twoje kosmyki,
  • jaki jest ich ogólny stan – tzn. stopień nawilżenia/przesuszenia oraz poziom łamliwości,
  • jak pielęgnujesz włosy na co dzień – np. jak często stosujesz prostownicę lub lokówkę oraz mocno obciążające kosmetyki.

Im poważniejsze problemy włosów, tym bardziej intensywną metodę warto zastosować, aby zobaczyć długotrwałe efekty. Co można wybrać?

  • Keratynowe prostowanie włosów

Jest „najcięższym działem” wytaczanym w walce z puszącymi się, suchymi i pozbawionymi blasku włosami. Polega na termicznym wtłoczeniu w strukturę włosa keratyny pochodzącej ze specjalnego preparatu. Zabieg jest kosztowny, trwa wiele godzin, a po jego wykonaniu trzeba stosować specjalne zalecenia pielęgnacyjne. Uwaga! Na mocno przesuszonych, rozjaśnianych czy poważnie uszkodzonych kosmykach efekt keratynowego prostowania utrzyma się dość krótko. Keratyna szybko się wypłucze, a pasma powrócą do pierwotnego stanu.

  • Laminowanie włosów

To zabieg modny w ostatnim czasie. Polega na stworzeniu tymczasowej osłonki na włosach, która zapobiegnie rozchylaniu się łusek keratynowych. Można go wykonać u fryzjera (w salonach wykorzystuje się preparaty zawierające białka fibrylarne) lub w domu – np. przy użyciu wywaru z siemienia lnianego lub żelatyny połączonej z olejkiem odżywczym. Daje efekt, który utrzyma się od kilku tygodni do kilku miesięcy. Trzeba się jednak liczyć z tym, że gdy osłonka się wypłucze włosy ponownie staną się matowe i napuszone.

  • Profesjonalne kosmetyki do włosów

Domknięciu łusek włosów może też sprzyjać stosowanie profesjonalnych kosmetyków – zwłaszcza tych, które zawierają odżywcze olejki o właściwościach emolientu. Pomagają one domknąć strukturę pasm, a jednocześnie same w sobie nabłyszczają. Trzeba jednak pamiętać, że stosowane w nadmiarze będą obciążać pasma i dadzą efekt „tłustych włosów”. Jednak w optymalnej ilości pomogą poprawić ich stan.

Co jeśli chcesz, aby efekt blasku na włosach utrzymał się na dłużej? Zadbaj o nie również od wewnątrz – tak, żeby rosły zdrowsze, grubsze i mocniejsze. Pomoże w tym odpowiednio zbilansowana dieta, bogata m.in. w krzem, biotynę, niacynę, miedź, cynk czy witaminę PP. Wiele osób sięga także po suplementację – kilkumiesięczna kuracja, np. z wykorzystaniem specjalistycznego suplementu diety VITAPIL®, zawierającego składniki korzystnie wpływające na zdrowie włosów,  może być korzystnym rozwiązaniem, dającym długotrwałe rezultaty.

Jak widać, najlepiej jest połączyć odpowiednio dobrane zabiegi fryzjerskie z zewnętrzną pielęgnacją oraz odżywianiem kosmyków od wewnątrz. Nieustanna i uważna troska o włosy sprawi, że będą zdrowe, lśniące i mocne. Spróbuj!

 

fot. materiały prasowe

Artykuł sponsorowany

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Vitapil |