PL / EN
CHRISTIAN LOUBOUTIN: HISTORIA CZERWONEJ PODESZWY

CHRISTIAN LOUBOUTIN: HISTORIA CZERWONEJ PODESZWY

Czerwona podeszwa wpisana w DNA szpilek Christiana Louboutina!

Wysoki obcas stał się atrybutem kobiecości, a czerwona podeszwa statusu. Szpilki Louboutina znajdują się na liście wielu fashionistów, a przede wszystkim gwiazd. Wystarczy, że podejrzysz stylizacje Pénelope Cruz, aby się o tym przekonać. Kultowe buty swoją sławę zawdzięczają czerwonej podeszwie, która stała się znakiem rozpoznawczym. Jest jak logo marki. Nie potrzeba napisu, aby wiedzieć, od jakiego projektanta pochodzą najmodniejsze modele.

HISTORIA CZERWONEJ PODESZWY: LOUBOUTIN

To Louboutin był pomysłodawcą kultowych butów z czerwoną podeszwą. Jego fascynacja projektowaniem miała związek z pracą w kabarecie. Christian właśnie tam obserwował tancerki i zapragnął stworzyć dla nich obuwie, które będzie ultrakobiece i eleganckie. Projektant otworzył własną pracownię w 1991 roku, a jego pierwszą klientką była księżna Monako, która stała się ambasadorką marki. Wystarczyło, że założyła model szpilek Louboutina, aby pokochał je cały świat.

Louboutin zrewolucjonizował sektor obuwniczy dzięki opatentowaniu nowej formuły: urozmaicił modele czerwoną podeszwą. Pewnego dnia podczas swojej pracy podpatrzył jak modelka malowała paznokcie czerwonym lakierem. Projektant zabrał jej butelkę i pomalował podeszwę buta. Od tamtej pory buty były produkowane właśnie w tej wersji, a czerwona podeszwa stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych motywów w branży.


BUTY LOUBOUTINA – IKONA I STATUS

Szpilki projektu Louboutina stały się ikoną i oznaką wysokiego statusu. Wszystko to za sprawą ceny i niebotycznych obcasów. Projektant bywał często pytany, o to czy jest sens wydawać takie kwoty na buty, które są drogie i wysokie, przez co niepraktyczne. Christian jednak stwierdził, że nie o wygodę tu chodzi, a o ultra kobiecość i magnetyzm, czym przekonał do siebie kobiety na całym świecie.

W naszej galerii zdjęć zobaczycie klasyczne bądź fantazyjne modele butów z czerwoną podeszwą.


video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Christian Louboutin | historia mody |

podobne artykuły