Logotyp serwisu lamode.info
Lotnisko Chopina zaskakuje. To pierwsze takie udogodnienia w Europie

Lotnisko Chopina zaskakuje. To pierwsze takie udogodnienia w Europie

Warszawskie lotnisko wprowadza dwie innowacje, które czynią podróż wygodniejszą.

 

Spis treści

1. Przestrzeń sypialniana na lotnisku

Jednym z najbardziej stresujących momentów pobytu na lotnisku jest kontrola bagażu. Ewentualna możliwość odrzucenia cennych przedmiotów z walizki przez pracowników lotniska sprawia, że pakowanie się jest znacznie trudniejsze. Do tej pory wszystko, co znalazło się w bagażu i kłóciło się z restrykcjami lotniska, trafiało do kosza. W ostatnim czasie Chopina wyposażono w nowy sprzęt, który rozwiązuje ten problem. Mowa o Paczkomacie Inpost. 

Dzięki maszynie pasażerowie przed lotem mogą wysłać dany przedmiot na wskazany adres (domowy lub bliskiej osoby), by nie stracić w wyniku kontroli bezpieczeństwa. Lotnisko Chopin to pierwszy europejski port lotniczy, który zastosował takie rozwiązanie. Paczkomat Inpost znajduje się w strefie kontroli bagażu lotniska (przejście Fast Track). Przedmiot odrzucony w trakcie kontroli zostanie umieszczony przez pracownika Służby Ochrony w worku strunowym i oddany do wysyłki za pośrednictwem maszyny. 

Przeczytaj też: MARKA PHENOMÉ BĘDZIE POPRAWIAĆ JAKOŚĆ KAŻDEJ PODRÓŻY Z PLL LOT

Przestrzeń sypialniana na lotnisku

Kolejnym udogodnieniem na lotnisku Chopina są kapsuły do spania, dzięki którym osoby podróżujące z przesiadką będą mogły odpocząć między lotami. Na ten moment kapsuły są dostępne jedynie w nocy, od 19:00 do 7 rano. Wraz z rozwojem technologii przestrzeń sypialniana otworzy się także w dzień. Wcześniej to rozwiązanie wprowadziło już lotnisko w Modlinie. 

Zobacz też: JAK NIE PRZEPŁACAĆ ZA LOTY? 6 TRIKÓW, DZIĘKI KTÓRYM BĘDZIESZ CHCIAŁA PODRÓŻOWAĆ CZĘŚCIEJ 

Zdjęcie główne: Unsplash

tagi: lotnisko Chopina | podróże | |

podobne artykuły