Logotyp serwisu lamode.info
LOOKBOOK KOLEKCJI ŁUKASZA JEMIOŁA JESIEŃ-ZIMA 2011/12

LOOKBOOK KOLEKCJI ŁUKASZA JEMIOŁA JESIEŃ-ZIMA 2011/12

Zobacz lookbook damskiej i męskiej kolekcji polskiego projektanta Łukasza Jemioła na sezon jesień-zima 2011/12.

Łukasz Jemioł to wciąż nazwisko budzące duże emocje na polskiej modowej scenie. Jest on laureatem wielu nagród, kochają go również gwiazdy – między innymi top modelka Anja Rubik. Jego ostatnia kolekcja cieszy się sporym zainteresowaniem – widownia podczas pokazu w Łodzi była, mimo późnej pory, wypełniona po brzegi, podobnie rzecz miała się w Warszawie.

 

Jesienno-zimowa linia wprowadza wiele nowych elementów – przede wszystkim pojedyncze męskie sylwetki (liczymy na to, że wkrótce rozwinie się to w odrębną linię!), kożuchy i naturalne skóry. Zaletą modeli skórzanych jest ich funkcjonalność - możliwość odpinania rękawów, kołnierzy, pozwalająca na stworzenie indywidualnej wersji projektu. Widoczne ręczne wykończenia i dbałość o detal widać w podwójnym szlifowaniu metalowych suwaków i jedwabnych taśmach rypsowych. Wysoką jakość gwarantują najwyższej klasy skóry owcze - merynosy, skóry licowe z najlepszych włoskich garbarni, które od wieków specjalizują się w wysokiej jakości oraz ekologicznych wykończeniach.

 

Oprócz okryć wierzchnich w kolekcji pojawiły się także modele przeznaczone do noszenia na co dzień, wykonane także z najwyższej jakości tkanin: kaszmirów, jedwabi, dzianiny oraz wełny. Projekty o krojach oversize miękko układają̨ się̨ na ciele, dekolty są luźne, podobnie jak rękawy. Czołową rolę odgrywają konstrukcje kimonowe. Metalowe suwaki i ostro cięte krawędzie nadają̨ kolekcji surowości, a dzięki ich zastosowaniu ubrania można dowolnie kształtować, zmieniając ich pierwotny charakter. Paleta barw oscyluje w zgaszonych beżach, szarościach, szałwiowych zieleniach, granatach zestawionych, które uzupełnione zostały o żywe akcenty kolorystyczne: limonkę i royal blue

 

Całość jest surowa, niezobowiązująca, ale zarazem elegancka i  konsekwentnie utrzymana w wypracowanym przez projektanta stylu.

tagi: trendy jesień-zima 2011/12 | moda polska | moda męska | Łukasz Jemioł |

podobne artykuły