PL / EN
LANVIN DLA H&M - ZDJĘCIA Z KAMPANII

LANVIN DLA H&M - ZDJĘCIA Z KAMPANII

Rąbek tajemnicy został właśnie uchylony.

Od kilku miesięcy fani mody  czekają z rosnącą niecierpliwością na kolekcję Lanvin dla szwedzkiej marki H&M. Detale do tej pory trzymano w ścisłej tajemnicy, uchylając tylko co jakiś czas jej rąbka za pomocą publikowanych w Internecie filmików kampanii reklamowej. My już wiemy co zagości na półkach 23 listopada, kto odpowiedzialny jest za zdjęcia i z jakimi modelkami Lanvin w tej kampanii współpracuje!


Brytyjski fotograf David Sims jest autorem ekskluzywnej sesji w hotelowych apartamentach. Sims publikował zdjęcia w najlepszych światowych magazynach, w tym  kilkakrotnie w Harper’s Bazaar USA. Nic dziwnego więc, że dano mu szansę sfotografowania wyników współpracy projektanta Lanvin Albera Elbaz’a z H&M. Twarzą kampanii jest Natascha Poly, która już wcześniej miała do czynienia z H&M przy pracy nad Garden Collection. W pewnego rodzaju (pozytywne)zaskoczenie wprawił nas dobór pozostałych modelek i modeli. Mamy tu bowiem Hannelore Knuts, Tati Cotilar, Simona Nessman’a, Jane Schmitt i Garance Dumont.

 

tl_files/moda zagraniczna/NEWSY/LANVIN KAMPANIA DLA H&M/campaign_04_lowres.jpgfot. materiały prasowe H&M

 

Hannelore Knuts to belgijska modelka, która zrobiła podczas swojej kariery pięć okładek dla Vogue Italia i kilka dla Vogue Japan i Korea. Nie ukrywajmy jednak, że szerokiemu gronu odbiorców znana nie jest. Argentynka Tati Cotilar to z kolei młodziutka, 19-letnia modelka, która m.in. w tym roku otwierała nowojorski pokaz jesień - zima 2010 /11 Marca Jacobs’a. Jane Schmitt znamy z kampanii Karla Lagerfelda, w której pokazywała swe wdzięki jako plus size model. Simon Nessman to młody model, który w tym roku został twarzą D&G ; Garance Dumont natomiast lata młodości dawno ma już za sobą.

 

tl_files/moda zagraniczna/NEWSY/LANVIN KAMPANIA DLA H&M/campaign_05_lowres.jpgfot. materiały prasowe H&M

 

Wygląda na to, że różnica pomiędzy najmłodszą a najstarszą modelką kampanii to jakieś kilkadziesiąt lat ,a i przekrój rozmiarów jest dość duży. Lanvin daje najwyraźniej do zrozumienia, że zaprojektował rzeczy uniwersalne i dostępne nie tylko w rozmiarze XS. Nie bez znaczenia jest też dobór scenerii, w której kręcono filmy i robiono zdjęcia. Modelki i modele przemierzają długie hotelowe korytarze, spotykają się w stylowych apartamentach. Oglądając projekty Lanvin w takim wydaniu przychodzi na myśl jedno słowo: luksus! Bo i taka według Elbaza ma być ta kolekcja - luksusowa. „Co dziś znaczy luksus? Czy luksus może być zarówno ekskluzywny jak i dostępny szerszej rzeszy odbiorców? Jak przedstawić jego esencję masom?” zadaje sobie pytania dyrektor artystyczny paryskiego domu mody.

 

Czy udało mu się uchwycić esencję? Przekonamy się już 23 listopada.

 

video

CHANEL - BACKSTAGE POKAZU

tagi: Lanvin | kampania | kolekcja | Natasha Poly | David Sims | H&M |

podobne artykuły