PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
LANVIN DLA H&M - ZDJĘCIA Z KAMPANII

LANVIN DLA H&M - ZDJĘCIA Z KAMPANII

Rąbek tajemnicy został właśnie uchylony.

Od kilku miesięcy fani mody  czekają z rosnącą niecierpliwością na kolekcję Lanvin dla szwedzkiej marki H&M. Detale do tej pory trzymano w ścisłej tajemnicy, uchylając tylko co jakiś czas jej rąbka za pomocą publikowanych w Internecie filmików kampanii reklamowej. My już wiemy co zagości na półkach 23 listopada, kto odpowiedzialny jest za zdjęcia i z jakimi modelkami Lanvin w tej kampanii współpracuje!


Brytyjski fotograf David Sims jest autorem ekskluzywnej sesji w hotelowych apartamentach. Sims publikował zdjęcia w najlepszych światowych magazynach, w tym  kilkakrotnie w Harper’s Bazaar USA. Nic dziwnego więc, że dano mu szansę sfotografowania wyników współpracy projektanta Lanvin Albera Elbaz’a z H&M. Twarzą kampanii jest Natascha Poly, która już wcześniej miała do czynienia z H&M przy pracy nad Garden Collection. W pewnego rodzaju (pozytywne)zaskoczenie wprawił nas dobór pozostałych modelek i modeli. Mamy tu bowiem Hannelore Knuts, Tati Cotilar, Simona Nessman’a, Jane Schmitt i Garance Dumont.

 

tl_files/moda zagraniczna/NEWSY/LANVIN KAMPANIA DLA H&M/campaign_04_lowres.jpgfot. materiały prasowe H&M

 

Hannelore Knuts to belgijska modelka, która zrobiła podczas swojej kariery pięć okładek dla Vogue Italia i kilka dla Vogue Japan i Korea. Nie ukrywajmy jednak, że szerokiemu gronu odbiorców znana nie jest. Argentynka Tati Cotilar to z kolei młodziutka, 19-letnia modelka, która m.in. w tym roku otwierała nowojorski pokaz jesień - zima 2010 /11 Marca Jacobs’a. Jane Schmitt znamy z kampanii Karla Lagerfelda, w której pokazywała swe wdzięki jako plus size model. Simon Nessman to młody model, który w tym roku został twarzą D&G ; Garance Dumont natomiast lata młodości dawno ma już za sobą.

 

tl_files/moda zagraniczna/NEWSY/LANVIN KAMPANIA DLA H&M/campaign_05_lowres.jpgfot. materiały prasowe H&M

 

Wygląda na to, że różnica pomiędzy najmłodszą a najstarszą modelką kampanii to jakieś kilkadziesiąt lat ,a i przekrój rozmiarów jest dość duży. Lanvin daje najwyraźniej do zrozumienia, że zaprojektował rzeczy uniwersalne i dostępne nie tylko w rozmiarze XS. Nie bez znaczenia jest też dobór scenerii, w której kręcono filmy i robiono zdjęcia. Modelki i modele przemierzają długie hotelowe korytarze, spotykają się w stylowych apartamentach. Oglądając projekty Lanvin w takim wydaniu przychodzi na myśl jedno słowo: luksus! Bo i taka według Elbaza ma być ta kolekcja - luksusowa. „Co dziś znaczy luksus? Czy luksus może być zarówno ekskluzywny jak i dostępny szerszej rzeszy odbiorców? Jak przedstawić jego esencję masom?” zadaje sobie pytania dyrektor artystyczny paryskiego domu mody.

 

Czy udało mu się uchwycić esencję? Przekonamy się już 23 listopada.

 

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Lanvin | kampania | kolekcja | Natasha Poly | David Sims | H&M |

podobne artykuły