PL / EN
KURACJA DO WŁOSÓW HS3 –  KASZMIROWA KERATYNA NA WAGĘ ZŁOTA

KURACJA DO WŁOSÓW HS3 – KASZMIROWA KERATYNA NA WAGĘ ZŁOTA

Co różni HS3 od popularnego Olaplexu i dlaczego styliści fryzur traktują go na wagę złota? O to, zapytaliśmy Annę Sadowską z krakowskiego salonu Maniewski.

HS3 to innowacyjna i naturalna kuracja stworzona w 95% z naturalnych składników. Kaszmir głęboko odbudowuje i regeneruje zniszczone włosy, zapobiega ich elektryzowaniu oraz dodaje objętości, dzięki czemu stają się nie tylko piękne, zdrowe i lśniące, ale również uporządkowane.  Z kolei olejek arganowy, który zawiera serum HS3, nie bez powodu nazywany jest „marokańskim złotem” lub „migdałem Berberów”. To jeden z najdroższych i najbardziej cenionych olejów na świecie. Więcej o walorach kuracji HS3 dowiecie się w wywiadzie z Anną Sadowską, ekspertką prestiżowego salonu Maniewski

Jaka jest różnica między HS3, a popularnym Olaplexem?

Zacznijmy od Olaplexu, który zrewolucjonizował rynek fryzjerski. Pozwolił na odbudowę wiązań mostków dwusiarczkowych, dzięki czemu włosy są mocne. Keratyna oprócz tego, działa na zewnętrzną strukturę włosa. Poprzez zabieg keratynowy możemy zmienić jego kształt, odbudować go, nawilżyć oraz wygładzić. Kurację dopasowujemy do każdego rodzaju włosów oraz do indywidualnych potrzeb klienta. Dla mnie to jest bezkonkurencyjny produkt, który w salonach ważymy na gramy jak złoto!

Skąd bierze się dobroczynne działanie keratyny kaszmirowej?

Keratyna to białko składające się z długich łańcuchów aminokwasów. To w nie wbudowane są witaminy i pierwiastki śladowe – zwłaszcza aminokwasy zawierające siarkę i cysteinę. Dzięki różnorodności atomów siarki, łańcuchy keratynowe utrzymują wewnętrzna spójność, tworząc wiązania zwane mostkami dwusiarczkowymi, które sprawiają, że włosy są trwałe i mocne. Keratyna może jednak być osłabiona poprzez długotrwałe stosowanie niewłaściwych produktów pielęgnacyjnych.

Czy nieodpowiednio dobrany szampon może osłabić włosy?

Tak. Do tego dochodzą zabiegi chemiczne, a także nieumiejętne używanie prostownicy, suszarki itp. Niektóre leki, stres i choroby mogą prowadzić również do degradacji keratynowej struktury włosów. Wtedy trzeba szukać pomocy.


Szampon Bioactive HS3, Farmagan (kolaż Lamode.info, fot. materiały prasowe)

W jaki sposób działa HS3? Czy wnika wewnątrz włosa czy zabezpiecza go do od zewnątrz?

HS3 jest innowacyjną kuracją stworzoną w 90% z naturalnych składników. Kaszmir to włókna tekstylne uzyskiwane z włosów kozy domowej. W dotyku jest miękki, jedwabisty i aksamitny. Głęboko odbudowuje i regeneruje zniszczone włosy, zapobiega ich elektryzowaniu, dodaje objętości. Włosy stają się nie tylko piękne, zdrowe i lśniące, ale również uporządkowane. Keratyna kaszmirowa, z kolei zawiera aminokwasy, które wbudowują się we włókno włosa, przywracając mu optymalny poziom nawilżenia. Zabieg ten pozwala do minimum ograniczyć codzienną stylizację fryzury.

Czysta wygoda! Dostępne są jednak trzy rodzaje zabiegów HS3: POWER, CURLY i SHAPE. Czym kierować się wybierając jeden z nich?

Dopasowujemy produkty do indywidualnych potrzeb włosów. Mówimy więc o trzech różnych zabiegach. Kuracja POWER jest najbardziej uniwersalną pielęgnacją i odbudową dla każdego rodzaju włosów. Regeneruje ich teksturę, eliminuje elektryzowanie, wygładza na kilka tygodni, co przekłada się na łatwość w codziennej stylizacji. Mogę śmiało powiedzieć, że jest to modelowanie wystarczające na kilka tygodni.

A co z włosami kręconymi?

CURLY to wzmacniacz loków, który poprawia jakość naturalnego skrętu. Dzięki zabiegowi włosy stają się mniej wrażliwe na wilgoć. CURLY eliminuje takie „bolączki”, jak puszenie i elektryzowanie. SHAPE to z kolei kuracja wygładzająca, która zmienia strukturę włosów. Silnie regeneruje, zmniejsza objętość oraz ułatwia codzienną stylizację.

Jak należy pielęgnować włosy bezpośrednio po zabiegu?

Dla podtrzymania efektu zaleca się stosowanie szamponu oraz odżywki Bioactive HS3 podczas każdorazowego mycia włosów. Natomiast jako codzienną kurację rekomenduję serum arganowe Bioactive HS3. By utrwalić efekt, należy nie myć włosów bezpośrednio po zabiegu - przez około 36 do 48 godzin.

Czy zabieg HS3 to także propozycja do włosów cienkich i delikatnych? Czy kuracja ich nie osłabi?

Wprost przeciwnie. Keratyna kaszmirowa jest absolutnym hitem, który sprawia, że włosy zyskują „nowe życie”. Zabieg gwarantuje objętość, pogrubia i wypełnia. Ponownie wspomnę tutaj o eliminacji elektryzowania się włosów, co szczególnie dotyczy włosów cienkich i delikatnych.

Czy HS3 można stosować do włosów farbowanych albo zniszczonych np. po dekoloryzacji?

Oczywiście. Jest to wręcz wskazane. HS3 POWER możemy wykonać w dniu koloryzacji. Często włosy są tak zniszczone, że pojawiają się problemy z farbowaniem. Za pomocą HS3 poprawiamy ich kondycję, co umożliwia dalsze zabiegi. Dzięki kuracji, klient może cieszyć się zdrowymi włosami i pięknym kolorem, który utrzyma się na dłużej.

W galerii prezentujemy propozycje profesjonalnych kosmetyków do włosów, które wzmocnią efekty zabiegu HS3. To przepis zarówno dla włosów naturalnych, matowych, jak i łamliwych oraz wymagających zastrzyku energii, zapewniający skuteczne odżywienie i odbudowę.

video

KAMELIA - KWIAT CHANEL

tagi: włosy | kosmetyki | pielęgnacja | Maniewski |

podobne artykuły