Logotyp serwisu lamode.info
KTW FASHION WEEK 2019 „MENTORS & NEW GEN. NOW”

KTW FASHION WEEK 2019 „MENTORS & NEW GEN. NOW”

Największe wydarzenie mody w Polsce już za miesiąc!

 

Spis treści

1. POLSCY PROJEKTANCI NA KTW FASHION WEEK 2019

2. ZAGRANICZNI PROJEKTANCI NA KTW FASHION WEEK 2019

3. WYKŁADY I DEBATY KTW FASHION WEEK 2019

4. GOŚCIE KTW FASHION WEEK 2019

Już w dniach 10-13 października 2019 roku największe wydarzenie mody w Polsce – KTW Fashion Week. 3 edycja odbędzie się pod hasłem „Mentors & New Gen. now”.

Tegoroczny KTW Fashion Week organizowany w Fabryce Porcelany ponownie będzie wspierać młode talenty i pokazywać kolekcje topowych polskich projektantów. Wydarzenie ma być dialogiem i przenikaniem się różnych pokoleń w świecie mody. W harmonogramie jest też miejsce na liczne warsztaty, wykłady i spotkania z ciekawymi gośćmi z Polski i zagranicy. Wyłącznym Partnerem - Szkołą Mody podczas KTW FW będzie włoska Polimoda, uczelnia znana na całym świecie, która ufunduje nagrodę w postaci miesięcznego kursu z zarządzania marką we Florencji, w lipcu 2020 roku, dla najlepszego ich zdaniem młodego, polskiego projektanta . Gościem specjalnym KTW FW będzie Arianna Casadei, która jest trzecim pokoleniem kierującym światowym imperium produkującym luksusowe buty. Wydarzeniem bez precedensu w Polsce będzie pokaz Haute Couture złożony z kolekcji Adama Leja – znanego w Europie kolekcjonera Haute Couture.


Podczas KTW Fashion Week zobaczymy łącznie prawie 30 pokazów mody.  

Pomysłodawca wydarzenia, Rafał Wyszyński i Anna Puślecka – dyrektor kreatywna KTW Fashion Week, odpowiedzialna również za kontakt z mediami, pragną aby na wszystkich płaszczyznach wydarzenia wybrzmiało to, czym obecnie żyje świat mody i w jakim kierunku zmierza: ekologia, zrównoważona moda, nowe technologie, jakość, rzemiosło i wzajemne czerpanie z wizji świata różnych pokoleń. Bardziej niż pokazywanie ubrań na wybiegu liczy się dziś wypowiedź artystyczna. I o tym będzie traktować 3. edycja KTW. Za oprawę wizualną jest odpowiedzialny Arek Vaz, dyrektor artystyczny KTW Fashion Week, współpracujący na co dzień z magazynami mody i projektantami.

POLSCY PROJEKTANCI NA KTW FASHION WEEK 2019

Wyjątkową niespodzianką podczas wydarzenia będzie pokaz Tomasza Ossolińskiego, którego kolekcji branża mody jest już spragniona od kilku sezonów. 3. edycja KTW Fashion Week będzie doskonałą okazją, aby wreszcie zaspokoić oczekiwania dziennikarzy i miłośników talentu rodzimego kreatora. Tomasz pochodzi ze Śląska, tu zaczynał jako projektant i wraca po 26 latach. Zawsze podkreśla, że rodzinne strony są dla niego ważny, a także docenia dynamiczny rozwój Katowic. Między innym z tych względów zdecydował się wesprzeć KTW Fashion Week.

Premierowa kolekcja Tomasza Ossolińskiego zostanie zaprezentowana 12 października 2019, po 22.00. Tuż przed pokazem twórcy swoją linię pokaże Julia Fusiecka – młoda projektantka wybrana przez dziennikarzy i ekspertów mody podczas Millennial Dinner w czerwcu tego roku.


Podczas KTW Fashion Week nie zabraknie też duetu MMC Studio (Ilony Majer i Rafała Michalaka), który już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzenia. Podobnie jest z duetem Bizuu – Blanka Jordan i Zuzanna Wachowiak zaprezentują premierowo w Fabryce Porcelany, swoją kolekcję Apres Midi. W tym roku na wybiegu KTW Fashion Week po raz pierwszy zobaczymy linię Macieja Zienia Agnieszki Maciejak. Projektant pokaże projekty ślubne w wydaniu rockowym na zamknięcie piątkowego bloku, z kolei w linii Maciejak zobaczymy zmysłowe sylwetki i czernie. Po raz kolejny ujrzymy także kolekcję marki Vicher „Checkmate”, która jest opowieścią o mariażu dwóch światów; fascynacji przeszłością, klimatem elżbietańskiego dworu i powiewem nowoczesności.

Premierowo swoją kolekcję w sobotę zaprezentuje Marta Banaszek – projekty będą inspirowane twórczością Antonio Lopeza, światowej sławy ilustratora mody.

Na wybiegu Fabryki Porcelany zobaczymy także: Walerii Tokarzewskiej-Karaszewicz, artysty Roberta Kuty, Ptaszek i butików z Galerii Katowickiej.

Młode pokolenie będzie reprezentować ponadto Darya Wierzbicka,Piotr Popiołek, Mateusz Jarmuła, Adrian Krupa, Duet Rad, Kamil Wesołowski, Nina Sakowska, Falarz, Marlena Czak, Jan Chodorowicz, Karolina Siarkowicz, wspomniana Julia Fusiecka czy Pilawski – projektant worzący w Fabryce Porcelany. 

Piątkowy program zakończy wyjątkowe wydarzenie – wspomniany pierwszy w Polsce pokaz Haute Couture. Będzie to historia powojennej, francuskiej mody i oryginalne eksponaty z lat 50. i 60. (Dior, YSL, Chanel, Paco Rabanne, TherryMugler i inni) z kolekcji Adama Leja, znanego w Europie polskiego kolekcjonera twórczości wykwintnego krawiectwa. Sylwetki wystylizuje Anna Męczyńska.


Wszystkie pokazy zostaną wyreżyserowane przez Waldka Szymkowiaka, który pracuje głównie za granicą i ma na swoim koncie współprace ze światowymi domami mody takimi jak Gucci, Chloe czy Prada. Kreatorem makijaży będzie marka MAC Cosmetics, a o fryzury modelek i modeli zadba Maniewski.

ZAGRANICZNI PROJEKTANCI NA KTW FASHION WEEK 2019

W trakcie tegorocznej edycji na wybiegu swoje kolekcje pokażą także twórcy z zagranicy m.in.: Kata Szegedi z Węgier oraz Blikvanger z Gruzji. Kata jest czołową węgierską projektantką, z licznymi nagrodami (np. Kobieta Glamour 2014 jako Best Designer). Jej projekty noszą takie gwiazdy jak: Róisín Murphy, Nicki Minaj, Kelly Rowland , Eniko Mihalik, Vanessa Axente, Little Dragon’s Yukimi Nagano. Kata inspiruje się sztuką współczesną, młodzieżowymi subkulturami czy miejskim stylem życia. Blikvanger to z kolei gruzińska marka stworzona w 2016 roku przez dwie dziewczyny: Ani Tsintskiladze and Annę Odishelidze. Blikvanger prezentuje mieszankę klasyki i grunge’u, która zdaniem projektantek, pokazuje naturę człowieka, jest odważna, zabawna, pewna siebie, wręcz lubiąca ryzyko.WYKŁADY I DEBATY KTW FASHION WEEK 2019

10 października oficjalnie rozpocznie KTW FW promocja książki „Paragrafy Mody”. Podczas wystąpienia prelegentki prawniczki Magdalena Niewelt i Monika opowiedzą jakie skutki mogą się wiązać z brakiem uregulowania umową istotnych kwestii w pracy modelek, stylistów i projektantów.

Piątkowy blok wykładów będzie dedykowany młodym projektantom oraz wszystkim pasjonatom mody i rozpocznie go wystąpienie Kasi Wosiek z Showroomu pod tytułem „Fashion e-commerce - czyli jak ugryźć sprzedaż online w Polsce”.  

Dalsza część bloku będzie należeć do redakcji ELLE – Marcina Świderka, Marty Kowalskiej i Karoliny Limbach, którzy podczas panelu przybliżą tajniki współpracy projektantów z redakcjami, przygotowywania informacji prasowych czy kampanii. Dyskusja będzie przebiegać pod hasłem Błędy popełniane przez projektantów na pierwszym etapie ich kariery. Jak ich uniknąć?” 

Podczas trzeciego dnia KTW Fashion Week swoje wykłady będą mieć włoscy eksperci, których ubiegłoroczne wystąpienia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem: Alberto Campagnolo, niezależny konsultant z zakresu zarządzania marką mody, pracował m.in. jako dyrektor marketingu w marce Armani Casa (temat: Rzemiosło i New Gen. - rodzący się mariaż), czy Tiziana Tini, Digital specialist, pracowała dla Luisaviaroma czy Ferragamo (temat: „Kiedy New Gen. staje się Mentorem - czy nowe technologie i ich zastosowanie są obecnie polem bitwy dla tych pokoleń?”). 

Zwieńczeniem bloku wykładów będzie wystąpienie wyjątkowego gościa, wykładowcy i kierownika wydziału projektowania florenckiej Polimody i byłego dyrektora kreatywnego Ferragamo – Massimiliano Giornettiego. Tematem wykładu będzie „Rola wykładowców  w multidyscyplinarnej szkole mody. Jak szkolić projektantów jutra w obliczu dynamicznie zmieniającego się świata mody”.  

GOŚCIE KTW FASHION WEEK 2019

Swoją obecność podczas KTW Fashion Week zapowiedziało wiele osób ze świata mody i mediów – dziennikarzy, stylistów i gwiazd. Do Fabryki Porcelany przyjadą także: Ania Kuczyńska - projektantka, Łukasz Hendzel – twórca znanej polskiej marki kapeluszy Paris Hendzel oraz gość specjalny - Włoszka Arianna Casadei, będąca trzecim pokoleniem zarządzającym imperium tworzącym luksusowe buty.


Sobotnie spotkania z gośćmi będzie moderował znany dziennikarz i bloger Michał Zaczyński.

W niedzielę wszystkich chętnych zapraszamy na warsztatach z rysunku mody "Fashion Silhouette", które poprowadzi Edyta Filipowicz.

Niedzielne przedpołudnie będzie dedykowana specjalnemu gościowi z Polski – Anecie Kręglickiej, bizneswoman i Miss World 1989, ambasadorce wielu prestiżowych marek i projektów. To będzie znakomita okazja do spotkania fanów z charyzmatyczną osobowością. PERSONALITY - tematem rozmowy będzie siła osobowości i to co się za nią kryje: charakter, charyzma, styl i wybory.  Spotkanie autorskie z Anetą przewidziane jest na niedzielę, 13 października, godz. 11.00 w Fabryce Porcelany. Moderuje Anna Puślecka.

 

Jednym z Partnerów KTW FW jest Galeria Katowicka. Właśnie tam, od początku października do końca roku będzie działał KTW FASHION WEEK POP-UP STORE, w którym będzie można kupić ubrania wybranych projektantów „selected by KTW FW”. Szefem projektu jest Bartosz Pilawski.

Autorami zdjęć podczas KTW Fashion Week będą cenieni w świecie mody i showbiznesu fotografowie: Filip Okopny, Szymon Brzóska, Radek Nawrocki.

PARTNER GŁÓWNY: Miasto Katowice

PARTNER LOGISTYCZNY: DPD

PARTNERZY: Polimoda, FIJI Water, Fabryka Porcelany, Galeria Katowicka, COBU, Why Not Travel, Showroom, Hotel Monopol, MAC, Maniewski, Nails Factory, Protego, 4Dent Dorota Stania, Monument, Kinley, On Lemon, Prodiż

GŁÓWNY PATRON MEDIALNY: ELLE i ELLE Man

PATRONI MEDIALNI: Lamode.info, DYKF, Fashion Magazine, Fashion Post, Lounge Magazyn, K MAG, Dziennik Zachodni, Nasze Miasto, Strefa Biznesu, Fashion Biznes, Gala, Chilli Zet


 

KTW Fashion Week 2019

Producent i pomysłodawca: Rafał Wyszyński

Dyrektor Kreatywna & Media Relations: Anna Puślecka

Dyrektor artystyczny: Arek Vaz 

Reżyser pokazów, choreograf: Waldek Szymkowiak 

Asystent reżysera, szefowa backstage: Stefania Lazar

Producent wykonawczy: Aleksandra Kandzia-Ulrych

 

tagi: KTW Fashion Week | Anna Puślecka |

podobne artykuły