Logotyp serwisu lamode.info
Król Karol III złożył przepiękny hołd Elżbiecie II. Wszystko z okazji 1. rocznicy śmierci

Król Karol III złożył przepiękny hołd Elżbiecie II. Wszystko z okazji 1. rocznicy śmierci

Aby uczcić jej życie i panowanie monarcha opublikował nowy portret zmarłej królowej.

Spis treści

1. Rocznica śmierci królowej Elżbiety II

2. Nowy portret zmarłej Elżbiety II

Rocznica śmierci królowej Elżbiety II

Minął rok od śmierci królowej Elżbiety II, która pozostawiła tron swojemu najstarszemu synowi, obecnemu królowi Karolowi III. Przez cały tydzień w Londynie z okazji 1. rocznicy śmierci Elżbiety organizowane są specjalne wydarzenia, upamiętniające monarchinię. 

Król Karol III również dołączył się tych działań i uhonorował dziedzictwo swojej zmarłej matki, udostępniając nagraną wiadomość audio i prezentując portret królowej z czasów jej panowania.To wyjątkowo wzruszająca wiadomość dla wszystkich tych, którzy od lat są blisko związani z królewskim dworem: 

„Obchodząc pierwszą rocznicę śmierci Jej Królewskiej Mości i mojego wstąpienia na tron, z wielkim uczuciem wspominamy jej długie życie, oddaną służbę i wszystko, co znaczyła dla tak wielu z nas” – mówi król Karol w nagraniu udostępnionym przez Buckingham Palace.

Nowy portret zmarłej Elżbiety II

Wizerunek królowej został uchwycony 16 października 1968 roku w ramach oficjalnego posiedzenia królewskiego w Pałacu Buckingham. Do tej pory fotografię pokazano tylko raz w National Portrait Gallery w ramach pierwszej wystawy fotograficznej “Beaton Portraits 1928-68”. Beaton był jednym z ulubionych fotografów rodziny królewskiej i fotografował nie tylko Elżbietę II, ale też całą jej rodzinę. 

Królowa Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat 8 września 2022 roku, miesiąc po 70. rocznicy jej zasiadania na tronie.

Zdjęcie główne: @buckingampalacefanpage

Przeczytaj też: Księżne i Królowe, które zrewolucjonizowały modę na królewskim dworze

tagi: Elżbieta II | rodzina królewska | karol III |

podobne artykuły