PL / EN
KONIEC DOMU MODY SONIA RYKIEL

KONIEC DOMU MODY SONIA RYKIEL

Likwidacja domu mody założonego przez „królową” dzianin. 

Sonia Rykiel, francuska projektantka i aktorka zmarła w sierpniu 2016 roku. Po trzech latach od tego wydarzenia, decyzją paryskiego sądu założony przez nią dom mody, ulegnie likwidacji. Powodem jest bankructwo marki.

SONIA RYKIEL – ZAMKNIĘCIE DOMU MODY

Koncern First Heritage, do którego należy Sonia Rykiel, ogłosił, że dom mody zostanie zamknięty w wyniku bankructwa. Najpierw decyzja była wdrażana krok po kroku – zlikwidowano flagowe sklepy w Londynie oraz Nowym Jorku. Według serwisów biznesowych, w markę zainwestowano 200 milionów euro. Chociaż dom mody osiągnął przychody w wysokości 35 milionów euro z kolekcji pret-a-porter na koniec roku, Sonia Rykiel miała 30 milionów euro straty. Brand zamierzali odkupić inwestorzy z rodziny Levy za kwotę 200 tysięcy euro, jednak okazała się ona zbyt niska.

POLECAMY: KOLEJNE ZAGRANICZNE MARKI ZAMYKAJĄ SKLEPY W POLSCE 

SONIA RYKIEL – „KRÓLOWA DZIANINY”

Sonia Rykiel to marka, która została założona w 1968 roku. Popularność zdobyła dzięki dzianinom, a samą założycielkę określono ich „królową”. Styl domu mody definiował bunt wyrażony poprzez czerń noszoną w total lookach. Rykiel sprzeciwiała się także tradycyjnym technikom szycia pozostawiając widoczne szwy i nie wykańczając krawędzi ubrań.

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Sonia Rykiel | biznes | rynek |

podobne artykuły