PL / EN
Kolor roku 2023: Viva Magenta

Kolor roku 2023: Viva Magenta

Viva kolor!

 

Instytut Pantone ogłosił kolor 2023 roku – będzie nim odcień Viva Magenta. Poznaj symbolikę barwy i szukaj z nami inspiracji na pokazach mody.

Viva Magenta kolorem roku 2023

Kolor roku Pantone - Viva Magenta (18-1750), wibruje energią i nieustającym wigorem. To odcień zakorzeniony w naturze, wywodzący się z rodziny czerwieni i wyrażający nowy sygnał siły. Viva Magenta jest odważnym, pulsującym kolorem, którego żywiołowość symbolizuje radosne świętowanie, pisząc jednocześnie nową narrację rzeczywistości.

Viva Magenta wita wszystkich z werwą i buntowniczym duchem. Kolor roku 2023 jest potężny i wzmacniający. To nowa animowana czerwień, która emanuje czystą radością, zachęca do eksperymentowania i wyrażania siebie bez ograniczeń. Elektryzujący, bezgraniczny odcień manifestuje się jako wyróżniająca się deklaracja.

Grafika: Pantone

SPRAWDŹ: MODNE KOLORY WIOSNA LATO 2023

– W dobie technologii szukamy inspiracji w naturze i tym, co prawdziwe – zauważyła Leatrice Eiseman, Executive Director, Pantone Color Institute.  – PANTONE 18-1750 Viva Magenta wywodzi się z rodziny czerwieni i jest inspirowany czerwienią cennej koszenili, należącej do rodziny barwników naturalnych, najsilniejszych i najjaśniejszych znanych na świecie.

Zakorzeniony w tym, co pierwotne, PANTONE 18-1750 Viva Magenta ponownie łączy nas z macierzystą materią. Odwołując się do sił natury, PANTONE 18-1750 Viva Magenta pobudza naszego ducha, pomagając nam budować naszą wewnętrzną siłę”.

W poszukiwaniu kolorystycznych inspiracji wybieramy się na pokazy mody i śledzimy Viva Magenta w kolekcjach wiosna lato 2023.

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: kolory | wiosna lato 2023 |

podobne artykuły