Logotyp serwisu lamode.info
KOLEKCJA GOSI BACZYŃSKIEJ PRE COLLECTION 2012

KOLEKCJA GOSI BACZYŃSKIEJ PRE COLLECTION 2012

Pre Collection 2012 Gosi Baczyńskiej nawiązuje do mody lat 60. i 70., a u podłoża inspiracji znajduje się miejski folklor. Zobaczcie zdjęcia kolekcji!

W momencie, kiedy polski tydzień mody „wymusza” nawet na młodych designerach rytm sezonowości, Gosia Baczyńska przeciwstawia się tej tendencji i konsekwentnie przedstawia swoje modowe propozycje raz do roku. Nietypowa prezentacja najnowszej kolekcji, która bardziej przypominała modowy performace, niż klasyczny pokaz, odbyła się 14. października na jednym z klimatycznych podwórek na warszawskiej Pradze.

 

 

 

 

 

 

 

W Pre Collection 2012 widać wyraźne inspiracje miejskim folklorem, a także nawiązania do lat 60. i 70. XX-ego wieku czy rockowe motywy. Ołówkowe spódnice, szmizjerki grzecznej guwernantki w klasycznej czerni, a także charakterystyczne dla projektantki, transparentne koronki – to tylko część propozycji, jakie odnaleźć można w kolekcji. Baczyńska zaprezentowała również długie, zwiewne suknie, które wykonane zostały z jedwabiu z nadrukami nawiązującymi do ludowych dekoracji. To swoistego rodzaju nowość u artystki, która do tej pory wybierała raczej monochromatyczne tkaniny, na rzecz zabawy formą. W kolekcji odnajdziemy także klasyczne skórzane sukienki w kolorze jasnego brązu, kreacje z wełny ubraniowej oraz propozycję ślubne. Prawdziwy miks różnorodnych fasonów i trendów, sama projektantka podsumowuje w ten sposób: Ta kolekcja to impresja na temat wspomnień, które ożywają w tak klimatycznym miejscu jak praskie podwórko, gdzie wciąż jeszcze obecny jest nastrój lat 60-tych i 70-tych.

tagi: Pre Collection 2012 | moda polska | kolekcja | GOSIA BACZYŃSKA |

podobne artykuły