PL / EN
KOLEKCJA APASZEK PROJEKTU MARKI ALEXANDER MCQUEEN I DAMIENA HIRSTA

KOLEKCJA APASZEK PROJEKTU MARKI ALEXANDER MCQUEEN I DAMIENA HIRSTA

Już jutro będzie miała swoją premierę limitowana kolekcja Damiena Hirsta dla marki Alexander McQueen. Sprawdźcie szczegóły!

Od jutra będzie dostępna ekskluzywna kolekcja apaszek marki Alexander McQueen w kolaboracji ze znanym współczesnym artystą, Damianem Hirstem. Projekty będzie można kupić w butikach McQueena oraz w sklepie internetowym marki. Cena apaszki wynosić będzie ok. 600 dolarów.

 

Kolekcja powstała z okazji 10. urodzin tego kultowego już projektu marki. Dostępnych będzie 30 jedwabnych apaszek. Na projektach pojawią się charakterystyczne dla Hirsta motywy: różnego rodzaju owady - motyle, żuki i pająki, tworzące kalejdoskopowe formy, charakteryzujące się geometryzacją i symetrią. Elementy  są rozmieszczone tak, aby ułożyć się w rozpoznawalny dla obu panów kształt – czaszkę.

 

Ikona marki, pojawiająca się na wielu jej projektach, nie jest również obca Hirstowi. Jedną z jego najsłynniejszych prac jest właśnie czaszka, wysadzana 8601 diamentami! Jej wykonanie kosztowało ok. 14 tysięcy funtów. Jej tytuł, „Na miłość boską”, miał podobno wyniknąć z okrzyku matki artysty po zobaczeniu jednej z jego poprzednich prac – „Na miłość boską, co wymyślisz następnym razem?”.

 

Na stronie domu mody został również udostępniony promujący kolekcję film, autorstwa norweskiego fotografa Sølve Sundsbø. Zapraszamy do jego obejrzenia oraz do galerii zdjęć z projektami apaszek!

 

 

                              Damien Hirst dla marki Alexander McQueen - wideo/ źródło: youtube.com

 


video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: kolekcja apaszek McQueen Hirst | apaszki McQueen | czaszka McQueena | czaszka Hirst | 10 lat apaszek McQueen |

podobne artykuły