Logotyp serwisu lamode.info
KATE MOSS W SIERPNIOWYM VOGUE UK - GLAM WIECZNIE ŻYWY

KATE MOSS W SIERPNIOWYM VOGUE UK - GLAM WIECZNIE ŻYWY

Przemiana top modelki Kate Moss w damę i ikonę elegancji rodem z lat 40. XX wieku w sierpniowej edycji brytyjskiego Vogue. To trzeba zobaczyć!

W sierpniowym wydaniu Vogue UK (08/2011), na stronach 132-142, opublikowano sesję z udziałem ikony modelingu i stylu – samej Kate Moss. Edytorial zatytułowano A la mode – za zdjęcia studyjnej sesji był odpowiedzialny sam Mario Testino, za stylizację – Lucinda Chambers.

 

Edytorial to odwołanie do jednego z czołowych trendów nadchodzącego jesienno-zimowego sezonu – elegancji lat 40. XX wieku. Inspiracją były księżna Windsoru, Wallis Simpson i aktorka Marlena Dietrich. Kate Moss prezentuje tu ubrania niezwykle kobiece, o charakterystycznym kształcie chłopięcej sylwetki „Y” – szerokie ramiona i wąskie biodra. Istotnym elementem stylizacji są wąskie ołówkowe spódnice sięgające za kolano, bufiaste rękawy i mini-berecik, umieszczany na skroni. Top modelkę sfotografowano w ubraniach takich marek, jak Louis Vuitton, Miu Miu, Tom Ford i Donna Karan.

 

Sesja ta jest nostalgicznym odwołaniem do powracającej w najbliższym sezonie elegancji – przewrotnie do współpracy przy edytorialu zaangażowano Kate Moss, modelkę o burzliwej, rockowej przeszłości. Z pewnością jest to działanie zamierzone – sesja odbyła się niedługo po ślubie gwiazdy z rockmenem Jamie Hince’m.

 

 

tl_files/moda zagraniczna/NEWSY/KATE MOSS DLA VOGUE UK AUGUST 2011/7.jpgfot. Mario Testino/ mod. Kate Moss/ styl. Lucinda Chambers/ Vouge UK sierpień 2011

tagi: Mario Testino | Vogue UK | editorial | KATE MOSS |

podobne artykuły