PL / EN
KALENDARZ PIRELLI 2014

KALENDARZ PIRELLI 2014

Słynny kalendarz Pirelli obchodzi 50 urodziny. Z tej okazji wewnątrz odnajdziemy zdjęcia jednego z najsławniejszych fotografów  – Helmuta Newtona. Sprawdź szczegóły! 

22 listopada swoją premierę miała nowa edycja kalendarza Pirelli, który w tym roku obchodzi 50 urodziny. Widzowie mogą być zaskoczeni tym, co odnajdą w środku. Jakiś czas temu zostały opublikowane zdjęcia, które miały stanowić zapowiedź nowej edycji. Na fotografiach wykonanych przez Patricka Demarchelier i Petera Lindbergha zobaczyliśmy piękne topmodelki Alessandrę Ambrosio, Helenę Christensen, Karolinę Kurkova, Alek Wek, Mirandę Kerr i Isabeli Fontanę. Jednak to nie one pojawiają się na stronach kalendarza – wewnątrz odnajdujemy nigdy wcześniej nieopublikowane zdjęcia wykonane przez jednego z najsławniejszych fotografów, Helmuta Newtona. Monte Carlo i Chianti

 

Newton zasłynął z odważnych i nowatorskich fotografii kobiet, przede wszystkim aktów. Jego obrazy przedstawiały je  jako silne, pewne siebie, często prowokujące osobowości. Fotografował piękne kobiety, świadome swojej seksualności, a ich atuty podkreślał dodatkowo przez wyraziste światło i pozy. W roku 1985 dostał zlecenie na wykonanie zdjęć do edycji kalendarza Pirelli na rok 1986. Równocześnie to samo zadanie zostało przydzielone amerykańskiemu fotografowi, Bertowi Sternowi. Pirelli miało wybrać fotografie jednego z nich, jednak kompetycja nie doszła do skutku, ponieważ Newton musiał zrezygnować z powodów osobistych. Fotografie, które możemy zobaczyć w najnowszej edycji kalendarza, zostały wykonane w scenerii. Wewnątrz odnajdziemy 12 czarno-białych fotografii i 29 zdjęć z planu.

 

Jak Wam się podoba pomysł autorów kalendarza Pirelli? Zapraszamy do galerii!

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

CHANEL - POKAZ WIOSNA LATO 2022

tagi: kalendarz pirelli | pirelli 2014 | helmut newton pirelli | 50 lat pirelli |

podobne artykuły