Logotyp serwisu lamode.info
JOHN GALLIANO ZWOLNIONY!

JOHN GALLIANO ZWOLNIONY!

Klamka zapadła - dyrektor kreatywny Dior zwolniony ze stanowiska! Przeczytaj oficjalne oświadczenie domu mody Dior!

Klamka zapadła – dyrektor kreatywny Dior’a, genialny, ale i kontrowersyjny projektant John Galliano został oficjalnie zwolniony ze stanowiska.

 

John Galliano został w czwartek 24. lutego aresztowany po tym, jak obraził w paryskiej kawiarni parę, dopuszczając się przy tym antysemickich wypowiedzi. Zaledwie parę dni później jako dowód zajścia przedstawiono nakręcony komórką filmik, gdzie wyraźnie słychać, jak projektant mówi, między innymi, że „kocha Hitlera” i (o rodzicach jednego ze swych rozmówców) „powinni być zagazowani”. Z nagrania wynika również fakt, że Galliano działał pod wpływem alkoholu (we krwi w momencie aresztowania miał 1,1 promila).

 

Galliano pracował dla Dior’a od 1996 roku. Kolekcja na sezon jesień-zima 2011/12 ma zostać przedstawiona w piątek, 4. marca. Jest to jeden z najbardziej wyczekiwanych pokazów paryskiego Fashion Week’u. W tym roku będzie to miało znaczenie szczególne – Galliano odchodzi z Dior’a w atmosferze skandalu, dodatkowo podsyconej trwającym właśnie najważniejszym wydarzeniem modowym na świecie.

 

Oficjalne oświadczenie prasowe domu mody Christian Dior:

 

Paryż – 1 marzec 2011. W odniesieniu do zarzutów o użycie antysemickich zwrotów wyrażonych przez Johna Galliano w czwartek 24 Lutego 2011 oraz wynikającego z tego wydarzenia przesłuchania. Dom mody Christian Dior natychmiast zawiesił swoje powiązania z projektantem do czasu zakończenia prowadzonego przez policję  śledztwa.

Dzisiaj, w świetle głęboko obraźliwych wypowiedzi Johna Galliano w filmie video który został wczoraj upubliczniony, dom mody Christian Dior rozpoczął procedurę zwolnienia projektanta.

Sidney Toledano, prezes Christian Dior Couture wydał oficjalne oświadczenie „Jednoznacznie potępiamy  wypowiedzi  Johna Galliano które są sprzeczne z ponadczasowymi wartościami marki  Christian Dior.”  

tagi: John Galliano | marka | DIOR |

podobne artykuły