PL / EN
JOAN DIDION TWARZĄ NAJNOWSZEJ KAMPANII CÉLINE

JOAN DIDION TWARZĄ NAJNOWSZEJ KAMPANII CÉLINE

80-letnia powieściopisarka i eseistka Joan Didion została gwiazdą wiosenno- letniej kampanii marki Céline. Dowiedzcie się więcej! 

Marka Céline przyzwyczaiła nas już do świetnych kampanii – modelki z oryginalną urodą na czele z Darią Werbowy, makijaż ograniczony do minimum i niebanalne zdjęcia wykonane przez najwybitniejszych fotografów w branży. Dla Phoebe Philo, która zdążyła do tej pory dość wyraźnie zaznaczyć kierunek, w jakim chce rozwijać francuski brand, nowych inspiracji nigdy za wiele. Udowadnia to najnowszą wiosenno- letnią kampanią, w której obok wspomnianej Werbowy, pojawia się 80- letnia powieściopisarka, eseistka i dziennikarka Joan Didion.

 

Urodzona w 1934 roku w Sacramento (Kalifornia, Stany Zjednoczone), w latach 60. XX wieku zasłynęła przede wszystkim z wywiadów z ikonami hipisowskiej kontrkultury, a swoją pierwszą powieść „Rzekobieg” wydała w 1963 roku. Choć na twórczość Didion składają się przede wszystkim pozycje o tematyce społeczno- politycznej, Amerykanka ma na swoim koncie również scenariusze filmowe, m.in. do filmów „Narkomani” (1971) czy „Namiętności” (1996).

 

Na najważniejszą w jej dorobku, opublikowaną w 2005 roku powieść „Rok magicznego myślenia”, wpływ miała nieoczekiwana śmierć jej męża, a następnie córki, która zmagała się z ciężką chorobą. Tytuł ten otrzymał nagrodę National Book Award oraz został przełożony na tekst sceniczny, czego efektem była wystawiona na Brodway’u, a później w londyńskim National Theatre sztuka wyreżyserowana przez Davida Hare’a. W Polsce, tekst Didion również doczekał się interpretacji, której pod opieką artystyczną Bartosza Zaczykiwicza podjęła się aktorka Ewa Błaszczyk. Monodram miał swoją premierę w warszawskim Teatrze Studio w listopadzie 2008 roku.

 

Zaproszenie do kampanii tak ciekawej postaci jak Didion doskonale pokazuje, że Céline to marka, której chodzi zdecydowanie o coś więcej, niż tylko niestandardowe zareklamowanie ubrań i dodatków. O wiele bardziej istotna jest przekonanie odbiorców, że to, co oprócz pięknych ubrań równie mocno liczy się w modzie, to inteligencja, charyzma i naturalność. Te wartości bronią się same i nie wymagają, by je retuszować. Bohaterki kampanii Céline to najlepszy tego przykład. 

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Joan Didion | Céline | kampania | Céline wiosna lato 2015 | Jurgen Teller |

podobne artykuły