Logotyp serwisu lamode.info
Jakie kolory pasują do Twojego typu urody?

Jakie kolory pasują do Twojego typu urody?

Poznaj sekrety stylistek.

Spis treści

1. Typy urody – cztery pory roku

2. Dlaczego warto znać typ swojej urody?

3. Typ urody – czy trzeba się ich zawsze trzymać?

Czy znasz swój typ urody? Czy wiesz, jaką porą roku jesteś: Wiosną, Latem, Jesienią, czy Zimą? Odpowiedzi na te pytania sprawią, że dobieranie ubrań, bielizny i makijażu stanie się dla Ciebie łatwiejsze. Dowiesz się bowiem, jakie kolory pasują do Ciebie najbardziej i które podkreślają Twoje naturalne piękno. Poznaj więc teraz charakterystykę każdego typu urody i rozpoznaj, którym z nich jesteś!

Typy urody – cztery pory roku

Za stworzenie typów urody odpowiada Carole Jackson. To amerykańska kosmetolożka, która w latach 80. opracowała typy urody, dzielące się według pór roku: Wiosnę, Lato, Jesień i Zima. Do każdego z rodzajów wyselekcjonowała ona określone barwy, na podstawie wcześniejszej analizy kolorystycznej. Tym samym każdy typ urody definiuje się poprzez określoną barwę włosów, oczu czy karnacji, a także odnosi się je do właściwej pory roku.

Współcześnie podział na typy urody jest niezwykle popularny i stanowi punkt wyjścia do dalszych analiz. Wiele osób korzysta z klasyfikacji, opracowanej przez Jackson, do tworzenia, chociażby: modnych stylizacji, kreowania nowych kanonów mody, dobierania bielizny czy także wybierania określonego koloru makijażu.

 

Typy urody stanowią zatem podstawową wiedzę, dzięki której wiesz, jakie kolory najbardziej pasują do Ciebie.

Dlaczego warto znać typ swojej urody?

Im więcej o sobie wiesz, tym łatwiej Ci się żyje. Wiedza na swój temat pomaga w każdej chwili życia. W tym przypadku znajomość swojego typu urody ułatwi Ci podejmowanie wielu decyzji podczas m.in. zakupów ubrań i bielizny. Dzięki temu oszczędzisz czas, a Twoje wybory będą o wiele trafniejsze i satysfakcjonujące.

Podamy Ci przykład.

Wyobraź sobie, że chcesz kupić zmysłową bieliznę. Wchodzisz na stronę sklepu Promees, otwierasz kolekcję bielizny wieczorowej, w której znajdują się piękne produkty w różnych kolorach. Jeśli znasz swój typ urody, bez trudu odnajdziesz taką bieliznę, w której nie tylko będziesz się wspaniale czuła, ale również perfekcyjnie wyglądała.

 

Ta sama zasada dotyczy jakichkolwiek innych zakupów ubrań!

Typ urody – Wiosna

Choć uroda o wiosennym typie ma aż trzy odmiany, skupimy się na najważniejszych wyróżnikach. Kobiety, które mają ten rodzaj urody, cechują się przede wszystkim delikatną cerą w ciepłym odcieniu, która bez trudu opala się na czysty, brązowy kolor. Barwa włosów jest natomiast bardziej zróżnicowana: od ciepłych tonacji blondu, przez jasny brąz, po nawet delikatnie rude odcienie. Typ urody wiosna charakteryzuje się ponadto dowolnym kolorem oczu, ale o mniej intensywnym zabarwieniu.

 Znane kobiety, które są klasycznymi „Wiosnami”, to m.in.: Nicole Kidman, Cameron Diaz i Gwyneth Paltrow.

Jakie kolory ubrań i bielizny pasują do typu urody Wiosna?

Jeśli masz „wiosenną” urodę, powinnaś chętniej nosić ubrania w jasnych kolorach. Fantastycznie wyglądają na Tobie również pastelowe barwy (np. pudrowy róż, miętowy).

Ponadto bardzo dobrze zaprezentujesz się w klasycznej czerwieni oraz różnych odmianach bieli. Taka informacja będzie dla Ciebie bardzo przydatna, także podczas wybierania bielizny. Być może dzięki temu zwrócisz swoją uwagę na białe i czerwone komplety?

Typ urody – Lato

Prawdopodobnie będziesz zaskoczona, ale lato jest chłodnym i stonowanym typem urody. Nawiązuje tym samym do pory roku, w której kolory są lekko przygaszone i przyćmione przez oślepiający blask słońca. Cera kobiet o tym typie urody jest zatem naturalnie jasna, czasami o mlecznym odcieniu. Opalanie się natomiast często prowadzi – w pierwszej kolejności – do czerwonego zabarwienia skóry.

Typ urody Lato charakteryzuje się włosami w kolorach platyny, chłodnego blondu i jasnego brązu. Z kolei oczy są zazwyczaj w barwie jasnoszarej, jasnoniebieskiej lub innej, ale zawsze lekko przygaszonej.

Znane kobiety o urodzie „Letniej”, to m.in.: Jennifer Aniston, Jessica Biel i Kate Moss.

Jakie kolory ubrań i bielizny pasują do typu urody Lato?

Jeżeli rozpoznajesz u siebie „letnią” urodę, powinnaś uzupełnić swoją garderobę o ubrania w lekko „przydymionych” kolorach (np. jasny odcień fioletu – lawendowy). Do Twoich naturalnych wdzięków pasują również ciemniejsze barwy (np. czerwień, brąz). Dobrym rozwiązaniem mogą być również ubrania i bielizna w eleganckiej czerni.

Typ urody – Jesień

To najcieplejszy typ urody, który charakteryzuje się różnorodnym odcieniem skóry: od jasnej, przez ciepły, aż po oliwkowy. Tym samym kobiety mogą mieć zarówno karnację ciepłą, jak i bladą. Włosy mają natomiast zazwyczaj różne odcienie koloru rudego. Oczy mają najczęściej barwę brązową, piwną i zieloną.

Wśród znanych kobiet ciepłą, jesienną urodę mają m.in.: Emma Stone, Julianne Moore i Marcia Cross.

Jakie kolory ubrań i bielizny pasują do typu urody Jesień?

Twój typ urody to Jesień? Koniecznie wybieraj ubrania w ciepłych i nasyconych kolorach. Twoimi sprzymierzeńcami są czerwienie, brązy i odcienie zieleni (np. butelkowa zieleń). Fantastycznie wyglądasz też w ciepłych beżach, a także w złotym kolorze.

Typ urody – Zima

Uroda o zimowym typie jest prawdopodobnie najtrudniejsza do skategoryzowania. Wyróżnia się bowiem kilkoma odmianami (chłodną, jasną i ciemną), przez co karnacja może mieć bardzo szeroki zakres: od bardzo jasnej, po oliwkową. Typ urody Zima można jednak rozpoznać po ciemnych i czarnych włosach, a także intensywnej barwie oczu: zazwyczaj zielonej, niebieskiej i brązowej.

Zimowy typ urody jest widoczny u takich znanych kobiet, jak m.in.: Megan Fox, Liz Hurley i Salma Hayek.

Jakie kolory ubrań i bielizny pasują do typu urody Zima?

Jeśli Twoja uroda to typ Zimy, sięgnij po ubrania i bieliznę w kolorze klasycznej czerni oraz czystej bieli. Doskonale będziesz wyglądać, także w barwach: ciemnofioletowych, granatowych czy bordowych.

Typ urody – czy trzeba się ich zawsze trzymać?

Zanim całkowicie zrewolucjonizujesz swoją garderobę, pamiętaj, że typy urody to tylko pewna klasyfikacja. Możesz się jej trzymać w dowolnym stopniu. Tym samym, nawet jeśli jakiś kolor ubrania lub bielizny nie jest idealnie dopasowany do Twojej urody, wciąż możesz go nosić. Nie zapominaj, że ponad wszystkimi kategoryzacjami jest Twój komfort oraz Twoje preferencje i samopoczucie.

Jeśli więc nawet rozpoznajesz u siebie typ urody Jesień i wiesz, że pasuje do Ciebie czerwona bielizna, ale masz ochotę na czarny komplet, wybierz go! Pamiętaj, że moda powinna dostarczać Ci radość i przyjemność.

W Promees dbamy o potrzeby wszystkich kobiet – bez względu na typ urody. W naszej kolekcji czekają więc na Ciebie zestawy bielizny wieczorowej: czerwone, czarne i białe. Tak klasyczne kolory pozwolą Ci z ogromną łatwością znaleźć idealny komplet dla siebie.

 

fot. materiały prasowe

Artykuł zewnętrzny

tagi: kolory | bielizna |

podobne artykuły