PL / EN
Jakie błędy stylizacyjne popełniają mężczyźni?

Jakie błędy stylizacyjne popełniają mężczyźni?

Sprawdź i się wystrzegaj!

Nie szata zdobi człowieka - mówi stare przysłowie. Jednak odzież to pierwsze, co rzuca się w oczy, zanim będzie okazja do przedstawienia najlepszych cech swojego charakteru. W świecie mody męskiej zdarza się mnóstwo pomyłek, które nie powinny mieć miejsca. Jakie błędy modowe najczęściej popełniają mężczyźni?

Zaniedbane buty

Obuwie jest dopełnieniem każdej stylizacji. Zaniedbana para nawet najdroższych, markowych butów potrafi zniweczyć cały efekt. Warto dodać, że kobiety znacznie częściej zwracają uwagę na to, w jakim stanie jest męskie obuwie, niż ich właściciele. To wystarczający powód, by utrzymać swoje buty w nienagannym stanie. Nie chodzi o to, by polerować noski swojego obuwia na lustrzany połysk. Ważne, aby każda para butów w męskiej szafie była regularnie czyszczona i pastowana.

Zbyt luźne ubrania

Zakup ubrań w zbyt dużym rozmiarze to powszechny błąd, popełniany nie tylko przez mężczyzn w Polsce. Nawet Włochom, słynącym z wyszukanych stylizacji, zdarza się nosić za długie spodnie czy zbyt luźną marynarkę.

Aktualna moda to przede wszystkim wąskie marynarki i dopasowane spodnie, jednak to propozycja, której nie trzeba kurczowo się trzymać. Mężczyźni z nadwagą mogą zdecydować się na odzież o prostym kroju i spodniach o nieco szerszych nogawkach. Ubrania zamaskują wystający brzuszek czy zbyt masywne uda, a całość będzie prezentować się o wiele lepiej niż workowata stylizacja.

Koszula z krótkim rękawem oraz krawat

Oto zestawienie, które wygrywa na większości polskich wesel w środku upalnego lata. Panowie tłumaczą się wygodą, w całości obnażając nietrafioną stylizację. Trudno to uznać za coś innego niż wymówka - taki zestaw zdecydowanie nie wygląda dobrze. Kropką nad i jest także źle dopasowana długość krawata, z czego większość panów nie zdaje sobie sprawy.

Zatem aby wszystko było jasne: koszule z krótkim rękawem najlepiej prezentują się bez dodatków. Wybierając się na przyjęcie, ślub lub rodzinną uroczystość, w dobrym tonie jest założyć koszulę z długim rękawem, który zawsze można podwinąć. Krawat natomiast osiąga idealną długość, kiedy sięga do klamry paska od spodni.

Skarpetki do sandałów

Nie sposób o tym nie wspomnieć - skarpetki noszone wraz z sandałami to symbol obciachu, który nagminnie da się zauważać każdego lata. W czołówce jak zawsze znajdują się polscy mężczyźni, a także Niemcy. Widok skarpet w sandałach, espadrylach czy mokasynach woła o przysłowiową pomstę do nieba. Takiej stylizacji mówi się stanowcze: nie!

Koszula odsłaniająca owłosiony tors

Choć trend ten wylansowano kilkadziesiąt lat temu, niektórzy panowie do dziś kurczowo trzymają się takich stylizacji. T-shirt w serek czy koszula z rozpiętym guzikiem pod szyją są jak najbardziej na miejscu - o ile zadba się wcześniej o stan swojego torsu. Niestety nie wszyscy wiedzą, że mężczyzna z klasą dba nie tylko o to, co zakłada na swoje ciało.

Powyższe przykłady tylko częściowo przedstawiają problem z doborem właściwej odzieży. Opowieści na temat zawartości męskiej szafy można snuć bez końca, jednak wymienione już błędy powinny rzucić światło na to, czego należy unikać w codziennych stylizacjach.


Partnerem materiału jest Eastend https://eastendshop.com/pl/

Grafika: Materiał Partnera

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: moda męska |

podobne artykuły