PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
JAK WZMOCNIĆ WŁOSY Z TENDENCJĄ DO WYPADANIA?

JAK WZMOCNIĆ WŁOSY Z TENDENCJĄ DO WYPADANIA?

Podstawowe zasady pielęgnacji włosów osłabionych.

Z problemem osłabionych i wypadających włosów boryka się wielu z nas. Jak możemy sobie z nim poradzić? Postawmy na prawidłową pielęgnację i odpowiednią suplementację.

Pielęgnacja włosów osłabionych. Podstawowe zasady

Zanim zabierzemy się za nakładanie na głowę kolejnych warstw regenerujących kosmetyków, najpierw poznajmy kilka podstawowych zasad pielęgnacji włosów osłabionych i wypadających.

Mycie

Przed rozpoczęciem mycia delikatnie rozczeszmy włosy w taki sposób, by nie pozostały na nich żadne supełki ani większe kołtuny. Następnie cienkim strumieniem letniej wody dokładnie zmoczmy całą głowę. Do niewielkiego pojemnika wlejmy kilka kropel szamponu, połączmy go z odrobiną wody i energicznie wymieszajmy. Powstałą pianę nałóżmy na skórę głowy i przeciągnijmy palcami po całej długości włosów. Na koniec spłuczmy ją za pomocą letniej wody.

Odżywianie

Odżywkę nałóżmy na osuszoną ręcznikiem czuprynę tuż po jej umyciu. Aplikację produktu rozpocznijmy w połowie długości włosów, przesuwając palcami aż do samych końcówek, a następnie pozostawmy na głowie przez kilka minut. Po tym czasie spłuczmy kosmetyk, upewniając się, że dokładnie usunęliśmy go z powierzchni włosów.

Suszenie

Jednym z najczęściej popełnianych przez nas błędów pielęgnacyjnych jest energiczne pocieranie mokrych włosów ręcznikiem, co skutecznie osłabia kosmyki i pozbawia je objętości. Lepszym sposobem na osuszenie czupryny okazuje się przyłożenie do niej (bez pocierania) bawełnianej koszulki, która wchłania nadmiar wody, jednocześnie nie niszcząc włosów. Podsuszone w ten sposób pasma warto pozostawić do samoistnego wyschnięcia.

Domowe sposoby na wypadające włosy

Odpowiednią pielęgnację osłabionych i wypadających włosów warto wspomóc kilkoma prostymi domowymi sposobami. Które z nich okażą się dla nas najlepsze?

  • Suplementacja: przyczyną szybko przerzedzającej się czupryny często bywa niedobór witamin i minerałów. Dlatego, aby poradzić sobie z tym uciążliwym problemem, warto postawić na dobrej jakości tabletki na wypadanie włosów (przykład tutaj). Tego typu preparaty dostarczają naszemu organizmowi niezbędnych substancji, które skutecznie regenerują oraz odżywiają włosy, jednocześnie wzmacniając ich cebulki;
  • Odpowiednie kosmetyki: tocząc walkę o zdrową i gęstą czuprynę, pamiętajmy o inwestycji w odpowiednie kosmetyki. Przed zakupem wybranych produktów, upewnijmy się, że są one przeznaczone do pielęgnacji cienkich i osłabionych włosów z tendencją do wypadania;
  • Dieta: choć regularne przyjmowanie tabletek na wypadanie włosów to jeden z najlepszych sposób na uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów, to zmagając się z tego rodzaju problemem, warto postawić także na zdrową dietę. Aby poprawić kondycję naszej czupryny, codziennie nakładajmy na talerz spore ilości warzyw, owoców, ziaren zbóż oraz ryb. Nie zapominajmy również o odpowiednim nawadnianiu organizmu i każdego dnia wypijajmy około 1,5 litra wody;
  • Higieniczny tryb życia: jeżeli zależy nam na naprawdę bujnej czuprynie, ograniczmy spożywanie alkoholu oraz zrezygnujmy z palenia papierosów. Starajmy się również regularnie wykonywać ćwiczenia fizyczne oraz unikajmy sytuacji stresowych.
video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: włosy | pielęgnacja |

podobne artykuły