Logotyp serwisu lamode.info
JAK DRUGA SKÓRA - TREND Z WYBIEGÓW WIOSNA-LATO 2011

JAK DRUGA SKÓRA - TREND Z WYBIEGÓW WIOSNA-LATO 2011

Projektanci nie ograniczają się do skórzanych butów i toreb – w sezonie wiosna-lato 2011 ubiorą Was w skórę… od stóp do głów!

Nie ma nic trwalszego niż skóra - dlatego też stała się ona materiałem do szycia butów, płaszczy, rękawiczek, ekwipunku do końskiej jazdy… Nadal jest trendy, mimo protestów ekologów oraz takich projektantów jak Vivienne Westwood czy Stella McCartney.

 

Marki ekskluzywne, takie Hermès i Gucci niezwykle cenią sobie walory tego specyficznego i trudnego w noszeniu materiału. Nie ukrywajmy, włożenie skórzanych spodni skinny w środku lata jest nie lada wyzwaniem… Tym niemniej, projektanci z ochotą lansują szykowne i perfekcyjnie dopasowane skórzane ubrania.

 

W tym sezonie nosimy skórę przede wszystkim w naturalnych kolorach – królują czarny i cielisty, choć nie brakuje też brązowego. Raczej nie wybierajmy matowych ubrań – tego lata skóra ma być widoczna. Nosimy ją, łącząc z lekkimi tkaninami (Bottega Veneta, Marios Shwab) lub stylizujemy na safari look (Gucci). Jedno jest pewne – nikt nie minie nas obojętnie!

 

tl_files/trendy/z wybiegu/SKORA/kolaz skora jasna.jpgfot. East News (Gucci, Diesel, Hermès, Gucci, Dsquared2)

 

tl_files/trendy/z wybiegu/SKORA/skora czarna - kolaz.jpgfot. East News (Hermès, Bottega Veneta, Marios Schwab, Gianfranco Ferre, Hermès)

 

Uwaga, jeśli kochacie zwierzęta, a jednocześnie dbacie o portfele, wiele sklepów oferuje ubrania ze skóry ekologicznej – pamiętajcie jednak, że choć tańsza i bardziej przyjazna środowisku, jednocześnie jest znacznie mniej przewiewna niż jej naturalny odpowiednik.

tagi: wiosna-lato 2011 | TRENDY |

podobne artykuły