PL / EN
JAK DOBRAĆ CZAPKĘ DO KSZTAŁTU TWARZY?

JAK DOBRAĆ CZAPKĘ DO KSZTAŁTU TWARZY?

Dobierz fason nakrycia głowy, który optycznie poszerzy lub wysmukli Twoją buzię!

Nierzadko zimą rezygnujemy z noszenia czapki, uważając, iż w żadnej nie wyglądamy dobrze. Tymczasem wystarczy tylko odpowiednio dobrać fason do kształtu twarzy.

KSZTAŁT TWARZY: CECHY

Twarz prostokątną wyróżniają: wysokie czoło, wąski kształt, pionowa linia skroni, policzków oraz podbródka. 

Cechami charakterystycznymi twarzy kwadratowej są: płaskie czoło, szerokie kości policzkowe i wyraźnie zarysowana linia żuchwy.  

Twarz okrągłą opisują: zaokrąglony podbródek, uwydatnione policzki i podobna szerokość oraz długość buzi.

Twarz w kształcie serca cechują: szerokie czoło, spiczasty podbródek i wyraźna linia żuchwy.

Twarz trójkątna to przede wszystkim: szerokie czoło, niewyraźna linia żuchwy oraz wąski podbródek.

Twarz owalną charakteryzuje: lekko wydłużony podbródek, zaokrąglona linia włosów, buzia zwężona ku dołowi. 

Kształty twarzy

CZAPKA A KSZTAŁT TWARZY

Jeśli Twoja twarz jest prostokątna i drobna, doskonała dla Ciebie będzie miękka, futrzana czapka z nausznikami, która optycznie ją poszerzy. Kobietom, które mają kwadratowy kształt buzi, polecamy modele z pomponami oraz kapelusze z obszernym rondem w stylu Kate Moss. Takie warianty sprawią, że rysy twarzy staną się jeszcze bardziej wyraziste. W przypadku osób z okrągłą twarzą, niezawodne są nakrycia wizualnie wyszczuplające. Wśród nich znajdują się czapki noszone na bakier typu kaszkiet czy beret oraz asymetryczne kapelusze. Podobny efekt zapewnią wełniane modele z wysokim mankietem czy typu smerfetka. Kobiety, które pragną wysmuklić buzię, powinny unikać obcisłych czapek, dopasowanych do kształtu głowy. Jeśli natomiast Twoja twarz przybiera kształt serca, wybierz warianty z daszkiem oraz małe kapelusiki. Zrezygnuj natomiast z niewielkich beretów czy tzw. czepców. Doskonałe dla osób z trójkątną buzią są czapki tzw. beanie, kapelusze z rondem opadającym na twarz czy dzianinowe wersje.

Bosmanka, Zara - czapka doskonała do prostokątnego kształtu twarzy

CZAPKI: TRENDY JESIEŃ ZIMA 2018/19

Obecnie najmodniejsze są czapki typu beanie z dzianiny wyszywanej wielobarwnymi cekinami, dodatkowo dekorowane podwinięciem. Na sklepowych półkach znajdziesz także berety inspirowane francuskim szykiem, które występują w klasycznych kolorach, takich jak czerń, brąz, beż, granat czy czerwień. Wciąż w trendach są młodzieńcze czapki z pomponami, które występują nie tylko solo, bo także w duecie. Nakrycia głowy zdobią ponadto warkoczowe sploty, futrzane akcenty oraz mieniące się drobinki. Projektanci przewidzieli również miejsce dla kaszkietów z biżuteryjną aplikacją oraz nonszalanckich kapeluszy w klimacie ranczo.

POLECAMY: JAK DOBRAĆ KOSZULĘ DO TYPU SYLWETKI?

W galerii prezentujemy najmodniejsze jesienno-zimowe czapki 2018/19, dopasowane do danego kształtu twarzy. 

video

TELEDYSKI Z MODĄ W TLE

tagi: czapki | jesień zima 2018/19 | shopping | TRENDY |

podobne artykuły