Cera naczyniowa zwłaszcza wiosną może nadmiernie się rumienić pod wpływem zwiększonej dawki słońca. Dlatego warto już teraz zatroszczyć się o jej kondycję i uodpornić skórę na coraz wyższe temperatury, z którymi będziemy mieć do czynienia. Poznaj sekrety pielęgnacji cery naczynkowej!
CERA NACZYNKOWA
Cera naczynkowa? Rozpoznasz ją po cienkiej skórze, nadwrażliwości oraz tzw. pajączkach. Ich liczba zwiększa się po trzydziestym roku życia, jednak już nawet młode dziewczyny obserwują u siebie pękające naczynka. Taki nasilający się proces obniża mikrokrążenie oraz zmniejsza zawartość kolagenu, odpowiedzialnego za jędrną skórę.
CERA NACZYNKOWA: PIELĘGNACJA
Podstawą jest właściwe oczyszczanie skóry twarzy. Wybierz delikatne mleczko przeznaczone do cery naczynkowej, alergicznej lub wrażliwej. Unikaj twardej wody z kranu i tej o wysokiej temperaturze. Zawsze miej pod ręką wodę termalną, która nie tylko odświeży skórę, ale także ją ukoi. W zakresie peelingów należy zachować szczególną ostrożność. Sprawdzą się tylko delikatne, enzymatyczne, które możemy wykonywać, co 10-14 dni. Peelingi gruboziarniste niepotrzebnie podrażnią skórę i nasilą zaczerwienienia. Postaw także na złuszczanie naskórka, które pobudza go do budowania nowych komórek. Dzięki tej metodzie skóra stanie się twardsza, a naczynka mniej widoczne.
CERA NACZYNKOWA: KOSMETYKI
Wybierając kosmetyki przetestuj te, które nie mają w składzie alkoholu etylowego, acetonu, glikolu propylenowego, kwasu witaminy A, mentolu i mocznika. Obecnie wiele preparatów na rynku jest przeznaczonych do cery naczynkowej. Najczęściej wybieramy kremy zawierające: witaminę C – uszczelniającą i wzmacniającą naczynka krwionośne, wyciąg z kasztanowca – działający przeciwzapalnie, witaminę H – zapobiegającą podskórnym krwotokom oraz rutynę – wzmacniającą ścianki naczyń włosowatych. Poza tym, warto szukać wyciągu z kwiatów mirtu, poprawiającego elastyczność skóry oraz ekstraktu z miłorzębu japońskiego, uszczelniającego ścianki naczyń. Z kolei wyciąg z oczaru wirginijskiego działa ściągająco. Niezbędnym elementem kosmetyczki w przypadku cery naczynkowej jest także krem z filtrem SPF 15, a latem 25-50.
CERA NACZYNKOWA: MAKE-UP
Wszelkie zaczerwienienia cery możemy ukryć pod warstwą fluidu i pudru. Wiele marek proponuje także korektory z zielonymi pigmentami nakładane punktowo na miejsca, gdzie szczególnie widać nieestetyczne pajączki. Osoby z cerą naczyniową powinny unikać różowego pudru, który jeszcze bardziej podkreśli mankamenty i zaczerwienienia. W to miejsce warto postawić na brązowe, żółte czy transparentne odcienie.
POLECAMY: NAJLEPSZE BRONZERY DO CIAŁA 2018
CERA NACZYNKOWA: ZABIEGI NA WIOSNĘ
W okresie wiosennym zaleca się serię zabiegów wykonanych w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Mikrodermabrazja to metoda przygotowująca skórę z problemem pękających naczyń do laserowego ich usuwania. Najpierw likwiduje się warstwę rogową naskórka przy użyciu mikrokryształków kwarcu i tlenku glinu. Plusem zabiegu jest to, że nie sprawia bólu, trwa krótko, a po jego wykonaniu nie powstają blizny czy przebarwienia. Kolejną z możliwości jest technika laserowego usuwania naczynek, zarówno płytszych, jak i głębszych zmian. To dzięki niej naczynia krwionośne zostają zniszczone od wewnątrz, a po pewnym czasie samoczynnie są usuwane z organizmu. W przypadku intensywnego zaczerwienienia, zabieg należy powtórzyć kilkakrotnie (2-5 wizyt). Ostatnią opcją jest krioterapia, polegająca na zamrażaniu naczynek za pomocą ciekłego azotu. Metoda, która co prawda jest bezbolesna i bezinwazyjna, nie gwarantuje 100% skuteczności.
W naszej galerii znajdziesz kosmetyki do pielęgnacji cery naczynkowej.