PL / EN
IDEALNE PŁASZCZE NA KAŻDĄ FIGURĘ WIOSNA LATO 2017

IDEALNE PŁASZCZE NA KAŻDĄ FIGURĘ WIOSNA LATO 2017

Zapraszamy na wiosenny przegląd płaszczy. Który pasuje najlepiej do Twojej sylwetki?

Początek wiosny to doskonały moment na odświeżenie garderoby, szczególnie jej podstawowych elementów. Dzisiaj pod lupę bierzemy płaszcze – w tegorocznych trendach można by przebierać godzinami, ale czy warto? Zanim wybierzecie się na zakupy, zastanówcie się, jaki najlepiej pasuje do Waszej figury – wybór okaże się dużo prostszy, a płaszcz posłuży wam znacznie dłużej.

Klepsydra

Klepsydra to jeden z najbardziej pożądanych typów sylwetki – zaokrąglone biodra, biust, zaznaczone ramiona i widoczne wcięcie w talii. Ciężar ciała rozłożony jest równomiernie w górnej i dolnej części ciała, np. ramiona i biodra mają po 95 cm, a talia 75. Wybierając płaszcz, unikaj tych niedopasowanych; okrągłe kieszenie i wzory dodatkowo podkreślą kobiece kształty.

COSfot. materiały prasowe. COS, ok. 650 pln

 Trójkąt

Biodra trójkąta są nisko osadzone i nieco szersze niż ramiona, biust mniejszy niż u klepsydry, ale mimo to talia pozostaje zaznaczona. Newralgiczna dolna część sylwetki sprawia, że kobieta o takich proporcjach najlepiej wygląda w ciemnych spodniach lub spódnicach i jasnych, lub wzorzystych topach. Wybierając płaszcz, szukaj tych ze zdobieniami na ramionach i lekkimi poduszkami lub bufkami. Świetnie sprawdzą się również kieszonki w okolicach biustu i falbany, które nadadzą objętości górnej części ciała

zarazfot. materiały prasowe. Zara, 399 pln

Odwrócony trójkąt

Dla takiego typu figury charakterystyczne są szerokie ramiona i duży biust, przy stosunkowo wąskich biodrach i nieznacznie zaznaczonej talii. Podczas gdy ciężar sylwetki skoncentrowany jest na górze, najlepiej układać będą się dekolty pionowe, np. w literę V. Wybierając płaszcz, unikaj tych z dużymi klapami i poduszkami w ramionach i postaw na te z lejących tkanin, które lekko ułożą się na figurze.

MANGO

fot. materiały prasowe. Mango, 649 pln

Prostokąt

Ramiona, biust i biodra prostokąta mają zbliżone wymiary, biust jest raczej niewielki, a wcięcie w talii prawie niewidoczne. Takim typem figury mogą pochwalić się na ogół szczupłe dziewczyny, które mogą pozwolić sobie na różne kroje i fasony, ale zawsze sprawdzą się kobiece rozwiązania, które nadadzą im więcej kobiecości.

zara

fot. materiały prasowe. Zara, 279 pln

Koło

Największym problemem koła są piersi i brzuch, które mają większy obwód od ramion i bioder. Cieżar osadzony jest w środkowej części sylwetki, a nogi wydają się bardzo szczupłe. Tak jak odwróconego trójkąta, sprawdzą się podłużne, głębokie dekolty, które podkreślą linię szyi. Idealny płaszcz dla takiego typu figury nie powinien mieć klap, dużych kieszeni ani guzików.

hmfot. materiały prasowe. H&M, 229 pln

POLECAMY: POKAZ ŁUKASZ JEMIOŁ WIOSNA LATO 2017!

video

TOP 7 POKAZY HAUTE COUTURE WIOSNA 2021

tagi: SHOPPING | PŁASZCZE | TYPY FIGURY | TRENDY |

podobne artykuły