PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
HULLHAIR – FRYZJERSTWO TO SZTUKA, CZYLI O PROJEKCIE „OBJAWIENIE”

HULLHAIR – FRYZJERSTWO TO SZTUKA, CZYLI O PROJEKCIE „OBJAWIENIE”

Artyści przemienili peleryny w malarskie płótna.

W ramach projektu HullHair „Objawienie” zaproszeni artyści przemienili peleryny w malarskie płótna, które już od końca marca 2019 każdy z Was może zobaczyć w salonie marki. Poznajcie szczegóły! 

HULLHAIR I HULLART – #OBJAWIENIA Z UDZIAŁEM ARTYSTÓW

„Objawienie” to pierwszy projekt realizowany w ramach działań HullArt – galerii, która przełamuje schematy myślenia o sztuce. W jego ramach Piotr Hull – fryzjer, założyciel marki HullHair i HullArt, wydawca, producent spektakli teatralnych i animator kultury – zaprosił do współpracy 11 bardzo różnorodnych artystów. Wśród nich byli m.in. Anna Halarewicz, Rita Zimmermann, Ewa Maria Śmigielska, Maja Adamiak, Ivo Nikic, Julia Szewczykowska, Jagna Wróblewska i Paula Śmiejkowska. Każdemu twórcy przekazał specjalnie przygotowaną pelerynę fryzjerską. Nie narzucając żadnych koncepcji i nie dyktując motywu przewodniego, był ciekaw odbioru. Peleryna to najbardziej neutralna część fryzjerskiej profesji, ale przez to najmniej wdzięczna. Jej podstawową funkcją jest okrywać, chronić odzież klientki, dlatego zwykle stanowi bezkształtną, zdepersonalizowaną formę. A przecież tyle kobiet na całym świecie robi sobie w niej zdjęcie, siedząc w fotelu ulubionego salonu i oczekując na większą lub mniejszą metamorfozę. Ten paradoks zainspirował Piotra, by pokazać jak dwie najbliższe mu dziedziny - sztuka i fryzjerstwo - mogą być sobie bliskie. Tak powstały #objawienia. Dzięki projektom zaproszonych artystów peleryny zmieniły się w malarskie płótna, które już od końca marca każdy z Was może zobaczyć w salonie HullHair przy Żurawiej 26/8.

HULLHAIR – PRZESTRZEŃ ŁĄCZĄCA FRYZJERSTWO I SZTUKĘ

HullHair po niemal 10 latach, otwiera się na nowe, przenosząc swoją lokalizację z Wilczej na Żurawią 26/8 i tworząc unikalną przestrzeń. Mieszkanie, w którym się znajduje ma ponad stuletnią historię. Układ wnętrza jest niezmieniony, a podłogi, poza częścią oficyny, piece kaflowe i sztukateria, zachowane są w oryginale. Dziś zespół HullHair i HullArt zaprasza do tej eksperymentalnej przestrzeni, łączącej ze sobą fryzjerstwo oraz wiele rodzajów sztuki. Część pomieszczeń, oprócz salonu fryzjerskiego, już niedługo będzie pełniło funkcję galerii, warsztatów artystycznych i miejsc projekcyjnych.

HullHair - salon fryzjerski

HULLHAIR – 10. URODZINY SALONU FRYZJERSKIEGO

Salon fryzjerski HullHair w kwietniu świętował 10. urodziny. Zeszłoroczne zmiany nazwy na HullHair oraz miejsca z Wilczej 18 na Żurawią 26/8, podyktowane były chęcią rozwoju. „Dały nam możliwość stworzenia unikalnej przestrzeni, łączącej fryzjerstwo ze sztuką. Podczas każdej wizyty nasi goście mogą obcować z różnorodnością artystycznych form. Wierzymy, że Żurawia stanie się tak samo kultowa jak Wilcza. Albo jeszcze bardziej. Jednak naszą największą siłą jest zespół, budowany przez lata. Wszystko, co robimy możecie śledzić podpatrując nasze ambasadorki: Marietę Żukowską, Kasię Warnke, Kasię Dąbrowską, Kamillę Baar, Aleksandrę Popławską, Katarzynę Zawadzką, Karolinę Korwin Piotrowską, Agnieszkę Warchulską, Marysię Dębską i Agnieszkę Żulewską” – mówi założyciel marki.

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: HullHair | sztuka |

podobne artykuły