PL / EN
„HORST: PHOTOGRAPHER OF STYLE” – NOWA WYSTAWA W VICTORIA & ALBERT MUSEUM W LONDYNIE

„HORST: PHOTOGRAPHER OF STYLE” – NOWA WYSTAWA W VICTORIA & ALBERT MUSEUM W LONDYNIE

Victoria & Albert Museum zapowiedziało nową wystawę. Jej tematem będzie twórczość jednego z najwybitniejszych fotografów mody XX wiekuHorsta P. Horsta. Poznajcie szczegóły.

We wrześniu, w londyńskim Victoria & Albert Museum planowana jest retrospektywna wystawa „Horst: Photographer of Style”, poświęcona twórczości jednego z najwybitniejszych fotografów mody XX wieku – Horsta P. Horsta.

 

Niemiecko-amerykański artysta uważany jest za pioniera nowej estetyki zdjęć, łączącej w sobie komercyjny i artystyczny charakter. Za kluczowe elementy jego stylu można uznać operowanie mocnymi kontrastami światła i cienia oraz niezwykle dopracowane i precyzyjne kadry. Znaczące dla jego fotografii okazały się również inspiracje sztuką Bauhausu i antykiem greckim oraz twórczością surrealistów. 

 

W bogatym dorobku Horsta P. Horsta znajdziemy portrety takich osobowości jak Coco Chanel, Marlena Dietrich, Salvator Dali czy Joan Crawford. Oprócz tego, fotograf znany był z wieloletniej współpracy z magazynami Vogue oraz House and Garden.

 

„W 2008 roku, kiedy prezentowaliśmy kolekcję zdjęć Horsta, byliśmy pod wrażeniem jakości i rozległości jego twórczości” – wyznała kuratorka wystawy Susan Brown, w wywiadzie dla brytyjskiego Vogue. „Horst jest uważany za jednego z najważniejszych fotografów XX wieku, obok Invinga Penna i Richarda Avedona. Według mnie, jego twórczość jest idealnym tematem w Victoria & Albert Museum, ponieważ jego prace doskonale współgrają z innymi prezentowanymi wystawami, nie tylko tymi związanymi z modą, ale również poruszającymi takie tematy jak dizajn, surrealizm, hollywoodzkie kino czy teatr”.

 

Wystawa poświęcona jego twórczości będzie dostępna od 6 września roku do 4 stycznia 2015 roku.

 

 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Horst P. Horst | Victoria & Albert Museum | wystawa |

podobne artykuły