PL / EN
GWIAZDY NA MET BALL – NAJLEPSZE STYLIZACJE Z POPRZEDNICH LAT

GWIAZDY NA MET BALL – NAJLEPSZE STYLIZACJE Z POPRZEDNICH LAT

Już dzisiaj w Metropolitan Museum of Art odbędzie się kolejna edycja Met Ball, a my przypominamy najlepsze stylizacje zaproszonych gwiazd z poprzednich lat!

Najbardziej prestiżowe przyjęcie w świecie mody już wieczorem! W nowojorskim Metropolitan Museum of Art odbędzie się dzisiaj jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie mody i sztuki, które inauguruje tegoroczną wystawę Charles James: Beyond Fashion. Mowa tu rzecz jasna o Met Ball, czyli Costume Institute Ball, który niezmiennie od 1971 roku gromadzi wybitne nazwiska z branży. Nie zależy zapominać, że jednym z najważniejszych elementów gali jest również wcześniej ustalany dress code, zgodnie z którym zaproszeni goście powinni dobierać swoje kreacje.

 

W 2011 roku Met Gala odbywała się na cześć tragicznie zmarłego Alexandra McQueena, a integralny element imprezy stanowiła słynna już ekspozycja „Alexander McQueen: Savage Beauty”. Z kolei w 2012 gala dedykowana była Miucci Pradzie i Elsie Schiaparelli. Wśród zgromadzonych wówczas gości, w dość odważnej kreacji projektu Anthonego Vaccarello, pojawiła się jego serdeczna przyjaciółka Anja Rubik. W zeszłym roku, motywem przewodnim był jeden z najbardziej znaczących nurtów nie tylko w kulturze, ale i w modzie, czyli punk. Gwiazdy potraktowały motyw przewodni bardzo serio, co było widać m.in. na głowach wielu z nich. Oryginalną fryzurą olśniewała Anne Hathaway, Karlie Kloss czy Nicole Richie.

 

Jak będzie w tym roku? Zgodnie z zapowiedzianym jakiś czas temu dress codem „White Tie and Decorations", należy spodziewać się klasyki, przełamanej ciekawymi dodatkami. Co więcej, tegorocznej uroczystości towarzyszyć będzie wspomniana wystawa poświęcona Charlesowi Jamesowiamerykańskiemu projektantowi, który jako pierwszy w swoim kraju, zaczął tworzyć suknie w stylu haute couture. To wróży naprawdę spektakualrne kreacje. Czy tak będzie? Przekonamy się już dzisiaj!

 

Tymczasem zajrzyjcie do naszej galerii, w której przypominamy kilkanaście stylizacji z poprzednich lat.

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Met Ball | Gala Met | Metropolitan Museum of Art | Met Ball stylizacje | Gala Met stylizacje |

podobne artykuły