Logotyp serwisu lamode.info
GUERLAIN AQUA ALLEGORIA: świat jest naszym ogrodem

GUERLAIN AQUA ALLEGORIA: świat jest naszym ogrodem

Nowa era luksusu według Domu Guerlain.

Spis treści

1. KOLEKCJA, KTÓRA CELEBRUJE PIĘKNO CUDÓW NATURY

2. 95% NATURY

3. NOWY LUKSUS

4. GUERLAIN NEROLIA VETIVER

5. GUERLAIN ROSSA ROSSA

6. NOWA JAKOŚĆ KOMUNIKACJI

7. ZRÓWNOWAŻONY PROJEKT, KTÓRY ODZWIERCIEDLA WARTOŚCI GUERLAIN

8. W IMIĘ PIĘKNA – ZOBOWIĄZANIE I DZIAŁANIA GUERLAIN

To coś więcej niż kolekcja zapachów... To manifest. Rewolucja. Współczesna definicja sztuki perfumeryjnej. Jeszcze piękniejsza, szlachetniejsza. Bliższa Naturze i jej cudom.

W 2022 roku Aqua Allegoria staje się symbolem zrównoważonego podejścia marki Guerlain do innowacji w kreowaniu zapachów. Kolekcja manifestuje zaangażowanie Domu w ochronę przyrody, czego wyrazem jest wyjątkowa kampania wizerunkowa wyreżyserowana przez Yanna Arthusa-Bertranda.

Nowatorski flakon został zaprojektowany w zgodzie z ekologicznym podejściem do produkcji opakowań. Nowy zapach Nerolia Vetiver to żywa i świetlista owocowo-drzewno-kwiatowa kompozycja. Kolekcja Aqua Allegoria została zdefiniowana jako alegoria wartości wyznawanych przez Guerlain, takich jak umiłowanie piękna i zrównoważone podejście do innowacji.

Guerlain tworzy zapachy od prawie dwóch wieków. Ta unikalna wiedza jest stale rozwijana i przekazywana przez jej twórców już od pięciu pokoleń. Jej sercem jest wiara, że inspiracji do tworzenia najpiękniejszych kompozycji należy szukać w Naturze.

Kierując się tym przekonaniem, w 1999 roku Guerlain zaprojektował przełomową kolekcję zapachów, które były zarówno proste jak i wyrafinowane. Skomponowane ze składników zebranych w najpiękniejszych ogrodach świata. Była to Aqua Allegoria.


KOLEKCJA, KTÓRA CELEBRUJE PIĘKNO CUDÓW NATURY

Pełne życia alegorie Natury celebrują jej dary, skrywając najcenniejsze składniki pochodzenia naturalnego i uwalniając ich wyjątkowe zapachy. Bardziej świetliste i sugestywne niż kiedykolwiek czekają na ponowne odkrycie... Skomponowana przez perfumiarzy - odkrywców, którzy podróżują po świecie w poszukiwaniu wyjątkowych składników, zapachów i emocji, aby ułożyć je w alegorie Natury... A ponieważ miłość do Natury oznacza również zobowiązanie do jej ochrony, Dom Guerlain zdecydował się na nowo skomponować kolekcję Aqua Allegoria tak, aby uczynić ją symbolem zrównoważonego podejścia marki do innowacji w kreacji zapachów.

Dzisiaj ta wizjonerska kolekcja została odkryta na nowo, aby wartości Domu mogły wybrzmieć jeszcze głośniej. Umiłowanie Natury, obietnica jej ochrony i ciągłe odkrywanie jej piękna poprzez tworzenie niezmiennie cennych, a przy tym bardzo współczesnych kompozycji zapachowych. Zawsze za przewodnika mając słynną Pszczołę Guerlain

Symbol kreacji – odkąd w 1853 roku wylądowała na kultowym Pszczelim Flakonie, Pszczoła nigdy nie przestała zachwycać marki. Dziś, jako symbol Domu, wciąż inspiruje jego kreacje i zdobi najcenniejsze flakony Guerlain, w tym te dedykowane kolekcji Aqua Allegoria.


95% NATURY

Symbol zaangażowania – kolekcja Aqua Allegoria od dnia premiery była wizjonerska. Tak też jest dziś, gdy przedstawia dwie rewolucje w zakresie zrównoważonego rozwoju. Rewolucyjna formuła: każdy z zapachów zawiera teraz 95% składniki pochodzenia naturalnego i – po raz pierwszy w historii marki – alkohol będący produktem rolnictwa ekologicznego.

Rewolucyjny, przyjazny środowisku projekt – nadające się do wielokrotnego napełniania flakony wykonane zostały ze szkła pochodzącego z recyklingu, Aqua Allegoria jest teraz jeszcze bardziej luksusowa i pożądana.

Cóż za wspaniałe wyzwanie – komponowanie zapachów z kolekcji Aqua Allegoria z dbałością o najwyższą jakość składników pochodzenia naturalnego, aby spełnić oczekiwania wymagających klientów. To wyraz dążenia marki do tworzenia naturalnych kompozycji, przy zachowaniu wyjątkowości i trwałości formuł.


Drugim ważnym zobowiązaniem marki w odniesieniu do linii Aqua Allegoria jest wyłączne stosowanie alkoholu z rolnictwa ekologicznego, produkowanego we Francji w okolicach Chartres. Marka dokonała świadomego wyboru przy tworzeniu tej kolekcji i będzie stopniowo przenosiła te rozwiązania na inne kolekcje. Największym wyzwaniem jest wsparcie dostawców alkoholu buraczanego w przejściu od rolnictwa konwencjonalnego do bardziej przyjaznych środowisku form uprawy, które jednocześnie spełniać będę najwyższe standardy.

Ponieważ zasoby naturalne nie są nieskończone, dążenie do naturalności idzie w parze z zaangażowaniem Guerlain w ochronę różnorodności biologicznej. W tym celu marka stworzyła zrównoważone łańcuchy dostaw tak, aby wszystkie składniki pochodzenia naturalnego były identyfikowalne i odnawialne. Takie łańcuchy zostały opracowane dla kluczowych składników, a wszyscy nasi dostawcy są kontrolowani przez niezależną organizację Union for Ethical BioTrade (UEBT), która certyfikuje wszystkie działania związane z pozyskiwaniem składników naturalnych. Guerlain należy do tego stowarzyszenia od czerwca 2021 roku, a do 2026 roku marka zobowiązała się, że 100% z czterdziestu najważniejszych surowców będzie pozyskiwane za pośrednictwem zrównoważonych łańcuchów dostaw certyfikowanych przez UEBT.


NOWY LUKSUS

Wyprodukowana w całości i wyłącznie we Francji, nowa emblematyczna butelka Aqua Allegorii jest teraz wykonana w 15% ze szkła pochodzącego z recyklingu bez uszczerbku na jego połysku i przezroczystości.

Flakon został zaprojektowany tak, aby był trwały i nadawał się do ponownego napełnienia jak jego pierwowzór – Pszczeli Flakon, stworzony przez historycznego partnera marki Pochet du Courval, 170 lat temu. Każdy aspekt butelki został ponownie zaprojektowany, a materiały dobrane tak, aby zagwarantować jego wielokrotne użycie i umożliwić miłośnikom Guerlain uzupełnianie swoich ulubionych zapachów tyle razy, ile tylko zechcą.


Mając to na uwadze, złote elementy dekoracyjne zostały zoptymalizowane tak, aby przetrwać próbę czasu, flakon z rozpylaczem można teraz odkręcić i ponownie napełnić łatwym w użyciu uzupełnieniem o pojemności 200 ml, który posiada system no-drop i jest kompatybilny z pojemnościami 75 ml i 125 ml. Uproszczona konstrukcja wkładu, wykonanego z przezroczystego szkła, z papierową etykietą i prostą, białą nakrętką, sprawia, że nadaje się on do recyklingu.


GUERLAIN NEROLIA VETIVER

W 2022 do ikonicznej kolekcji Aqua Allegoria dołącza Nerolia Vetiver. Kwiatowa alegoria śródziemnomorskiego światła.

Aby uczcić nową odsłonę kolekcji Aqua Allegoria, perfumiarze Guerlain Thierry Wasser i Delphine Jelk stworzyli oryginalną kompozycję zawierającą ponad 95% składników pochodzenia naturalnego. Promienne neroli, podkreślone wetiwerem i odświeżone bazylią uzupełnia smakowity akord figowy.

Nerolia Vetiver to przede wszystkim emocje. Pachnące wspomnienie krajobrazów z wyspy Ischia w Zatoce Neapolitańskiej: hojność Natury, gra światła i cienia – to one zainspirowały ten świeży zapach. To także historia miłosna. Thierry Wasser i Delphine Jelk, zakochali się w wyjątkowym składniku – neroli z Kalabrii.

Zaprojektowaliśmy zapach wokół tego bardzo zielonego, bardzo kwiatowego, naprawdę pysznego kalabryjskiego neroli – mówi Delphine Jelk. Tłem do zaprezentowania tego niezwykłego składnika jest wibrująca życiem śródziemnomorska przyroda. Musująca bergamotka, która od zawsze była znakiem rozpoznawczym licznych kreacji Guerlain. Żywy, cierpki olejek destylowany jest z liści drzewa pomarańczowego. Aromatyczna, wręcz anyżowa świeżość bazylii, pachnącej tak, jakby jej liście zostały przed chwilą roztarte w dłoni. Na końcu pojawia się rozkosznie owocowy akord figi, wybrzmiewający na solidnej bazie z wetiweru.


 

GUERLAIN ROSSA ROSSA

W tym roku na polskim roku pojawi się nowy zapach z kolekcji Aqua Allegoria - Rosa Rossa. Piękno róży w intrygująco nieoczywistej odsłonie.

Rosa Rossa to tańcząca róża. Bułgarska róża i owocowe nuty porzeczki i liczi są sercem tej wesołej, pikantnej kreacji – wyjaśnia Thierry Wasser.

Promienna i nieco pikantna owocowo-kwiatowa kompozycja, w której zroszona nutami czarnej porzeczki, słodkiej mandarynki i egzotycznego liczi róża kwitnie na posłaniu z drzewa sandałowego. Jej delikatne piękno wzbogaca słodycz suszonej śliwki i bukiet wonnych piwonii, a całość układa się w ożywczą, a przy tym elegancką kompozycję wyczuwalną w bazie nutą białego piżma. Teraz nowa formuła kompozycji zawiera 96% składników pochodzenia naturalnego.

Zapach jest pochwałą piękna przyrody i wyjątkowości róży. Przywołuje szczęśliwe chwile, jest radosny, pełny życia, roztańczony...


 

NOWA JAKOŚĆ KOMUNIKACJI

Podróż dookoła Ziemi na skrzydłach Pszczoły Guerlain... Wszystkie ogrody Ziemi, widziane z lotu ptaka. Obrazy Natury w całym jej onieśmielającym pięknie, to doświadczenie czegoś z jednej strony doniosłego, z drugiej bardzo intymnego...

Potrzeba było czegoś więcej niż kampanii reklamowej, aby urzeczywistnić tę niezwykłą wizję, podkreślającą zaangażowanie marki Guerlain w ochronę planety. To wymagało manifestu i kogoś więcej niż tylko reżysera – artysty znanego na całym świecie nie tylko ze względu na jego pracę kreatywną, ale również tę na rzecz środowiska... Yann Arthus-Bertrand. Fotograf. Reżyser. Aktywista. Autor niezapomnianego programu telewizyjnego Earth from Above i założyciel Fundacji GoodPlanet, zaangażowanej w ochronę środowiska i poszanowanie jego mieszkańców.

W ramach kampanii Aqua Allegorii Yann Arthus-Bertrand stworzył arcydzieło kinematograficzne, odzwierciedlające wartości, które autor dzieli z marką Guerlain. Aby ograniczyć ślad węglowy tej wyjątkowej produkcji, niektóre fotografie pochodzą z archiwum programu Earth from Above.

Zdecydowano się na lokalne podejście do filmowania i poszanowanie naturalnego rytmu natury, dlatego to we Francji sfotografowano sezonowe kwiaty zgodnie z filozofią „slow flower”.


 

ZRÓWNOWAŻONY PROJEKT, KTÓRY ODZWIERCIEDLA WARTOŚCI GUERLAIN

Nowa kampania Aqua Allegorii jest częścią szerszego podejścia zainicjowanego przez Guerlain i komitet trzynastu ekspertów ds. zrównoważonego rozwoju z Yannem Arthusem-Bertrandem jako Honorowym Prezydentem. „Rada ds. Zrównoważonego Rozwoju” wspiera strategiczne wdrażanie działań Organizacji w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Ponadto Guerlain nawiązał w 2019 roku współpracę z Fundacją GoodPlanet, której celem jest podnoszenie świadomości u młodszych pokoleń na temat znaczenia ochrony pszczół poprzez zakładanie nowych uli i edukację. To tylko jeden ze sposobów na odwdzięczenie się Pszczole, strażniczce środowiska i pierwszej królowej zapachów, za to, co nam oferuje.

 

W IMIĘ PIĘKNA – ZOBOWIĄZANIE I DZIAŁANIA GUERLAIN

Guerlain tworzy swoje wyjątkowe kompozycje zapachowe i produkty kosmetyczne już od 1828 roku, dążąc do zachowania, rozwoju i przekazywania tego wyjątkowego dziedzictwa.

W imię piękna, marka działa, wynosząc Naturę do rangi Sztuk i zobowiązuje się do przekazywania jej cudów przyszłym pokoleniom, z Pszczołą jako ich strażniczką. Dom angażuje i jednoczy swoich klientów i partnerów, którzy podzielają tę samą wizję kreowania piękniejszego i bardziej zrównoważonego świata.

 

 

 

Zdjęcia: materiały prasowe

tagi: Guerlain | zrównoważona uroda |

podobne artykuły