PL / EN
GUCCI CRUISE 2019: IDYLLICZNA KAMPANIA Z BIBLIJNYM MOTYWEM ARKI NOEGO

GUCCI CRUISE 2019: IDYLLICZNA KAMPANIA Z BIBLIJNYM MOTYWEM ARKI NOEGO

Na potrzeby sesji zbudowano łódź, imitującą tę, na którą Noe zabrał zwierzęta, chroniąc je przed powodzią.

Gucci ponownie zaskoczył świat mody kampanią Cruise 2019, której motywem przewodnim stała się biblijna Arka Noego. Poznajcie szczegóły projektu Gucci Gothic!

GUCCI GOTHIC: RELIGIJNY WYMIAR KAMPANII 2019

Kolekcja Gucci Cruise 2019 została sfotografowana na jednym z rzymskich cmentarzy, gdzie modelki i modele chodzili po wybiegu wyznaczonym przez dwie linie ognia. Projekt oznaczony na Instagramie hashtagiem #GucciGothic, nawiązuje do biblijnej opowieści zawartej w Księdze Rodzaju. Arka Noego  to mityczna pływająca drewniana konstrukcja, która zgodnie z przekazami religii Abrahamowych została zbudowana po to, by ocalić rodzinę bohatera i przedstawicieli wszystkich gatunków zwierząt przed zbliżającym się potopem. Alessandro Michele tworząc w tym duchu, zaprezentował modeli wystylizowanych od stóp do głów w kolorowe retro ubrania swojej marki, którzy uczestniczyli w budowaniu schronienia pośród różnorodnych gatunków zwierząt: od owiec, przez strusie, aż po węże. Idylliczne zdjęcia i krótkometrażowy film wykonał Glen Luchford.

POLECAMY: Z PASJI DO MODY I KOLEKCJONOWANIA SZTUKI - KAMPANIA GUCCI FW 2018/19

Gucci Cruise 2019: kampania zainspirowana Księgą Rodzaju 

Alessandro Michele w swoich kolekcjach ubrań niejednokrotnie sięgał po inspiracje ze świata sztuki i kultury Europy. Najnowsza kampania Gucci Cruise 2019 utwierdza branżę mody w tym, że jego dzieła są kontynuacją przyjętego kierunku. Pełne symbolicznych motywów i alegorii projekty tworzą obraz, na którym harmonijnie współegzystują wszystkie te dziedziny. I chociaż w mediach pojawiły się już głosy sprzeciwu wobec etycznego wymiaru kampanii, nie można jej odmówić obecności porywających i jedynych w swoim rodzaju kadrów.

W galerii prezentujemy zdjęcia z kampanii #GucciGothic, które zachwycają połączeniem mody ze starotestamentową opowieścią oraz naturalnymi krajobrazami.


video

POKAZ CHANEL MÉTIERS D’ART 2021/22

tagi: Gucci Cruise 2019 | Gucci Gothic | kampania | Alessandro Michele |

podobne artykuły