PL / EN
GORSETY – TRENDY WIOSNA LATO 2017

GORSETY – TRENDY WIOSNA LATO 2017

Jeden z najgorętszych trendów ulicznych – musicie go poznać!

Jedni powiedzą: nie po to Coco Chanel wyswobodziła nas z gorsetów, żeby dzisiejsi projektanci znowu nas na nie namawiali. Drudzy z sentymentem zachwycą się nową interpretacją klasycznego gorsetu. A jakie Wy macie zdanie?

Gorsety na wybiegu wiosna lato 2017

Najbliżej klasycznych gorsetów byli w tym sezonie Dolce&Gabbana, Dior czy Carolina Herrera, proponując sukienki z gorsetowym topem lub połączenie topu ze spódnicą. Opinające ciało, sztywne crop topy zaproponowała Sarah Burton (Alexander McQueen), a gorsetową marynarkę bez rękawów w komplecie ze spodniami pokazał Antonio Berrardi. Największą popularnością cieszyły się jednak szerokie pasy (często wiązane), które dostrzegłyśmy na pokazach Gucci, Alberta Ferretti, Isabel Marant i Neith Nyer.

Dior, Dolce&Gabbana, Loewe, Carolina Herrera (fot. East News)

Gucci, MSBHV, Alberta Ferretti, Isabel Marant (fot. East News)

Antonio Berrardi, Antonio Berrardi, Alexander McQueen, Alexander McQueen (fot. East News)

Gorsety – moda uliczna 2017

O ile na wybiegach gorsety były mikro trendem, o tyle moda uliczna doskonale je zaadaptowała i wykorzystuje do maximum. Amerykański Vogue zwrócił nawet uwagę, że był to najgorętszy trend ostatniego Mediolańskiego Tygodnia Mody. Fashionistki najchętniej sięgają po gorsety ze sznurowaniem – niektóre to typowe szerokie pasy, inne przypominają wierzchnią bieliznę, a jeszcze kolejne topy (ciekawe są te konstrukcyjne, np. nawiązujące do baskinki). Co polecają do przetestowania stali bywale fashion weeków? Wypróbujcie koniecznie noszenie gorsetowego dodatku na zewnątrz, nawet na bluzę lub płaszcz.

Przekonały Was wiosenne upodobania projektantów lub trendsetterzy mody ulicznej? Zerknijcie do albumu i zainspirujcie się! 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: bielizna | wiosna lato 2017 | TRENDY |

podobne artykuły