PL / EN
GALA BRITISH FASHION AWARDS 2013

GALA BRITISH FASHION AWARDS 2013

Już wiemy, kto w tym roku został uhonorowany w czasie gali rozdania prestiżowych nagród British Fashion Awards! Dowiedzcie się więcej!

Wczoraj wieczorem, w London Coliseum, odbyła się gala rozdania prestiżowych nagród - British Fashion Awards 2013. Odznaczenia, rozdawane regularnie od 1986 roku, są szczególnym wyróżnieniem dla osób, które przysłużyły się rozwojowi branży mody w Wielkiej Brytanii. Na wczorajsze wydarzenie, poprowadzone przez brytyjskiego komika Johna Whitehalla, przybyły najważniejsze osobistości świata mody – projektanci, modelki, redaktorzy, inwestorzy. Po raz pierwszy w historii, możliwość kupienia biletu na galę miały również osoby spoza branży. Wśród gości znaleźli się m.in. Alexa Chung, Arizona Muse, Rita Ora, Marc Jacobs, Poppy Delevingne, Rosie Huntington-Whiteley, Sienna Miller, Donatella Versace, Tim Walker i Gwyneth Paltrow. 

 

Statuetki British Fashion Awards 2013 zostały w 16 dziedzinach:

1. Projektant Roku:  moda damskaChristopher Kane, który zdobył uznanie jako jeden z najbardziej utalentowanych i wpływowych projektantów brytyjskich.

 

2. Wyjątkowe Osiągnięcie w ModzieTerry i Trisha Jones, założyciele i-D Magazine, który od 1980 nieustannie jest źródłem inspiracji dla świata mody.

 

3. Projektant Roku: moda międzynarodowaMiuccia Prada, jako jedna z najbardziej wpływowych projektantek na świecie, której kolekcje ustalają kierunki w modzie.

 

4. Marka RokuBurberry, uznawana za jedną z najważniejszych brytyjskich marek.

 

5. Projektant Roku: moda męskaChristopher Bailey, za projekty dla Burberry.

 

6. Nagroda Isabelli Blow dla Kreatora ModyLady Amanda Harlech, wpółpracująca m.in. z Johnem Galliano i Karlem Lagerfeldem, w uznaniu za znaczący wpływ na branżę mody.

 

7. Projektant Roku: akcesoriaNicholas Kirkwood, który otrzymał nagrodę już po raz trzeci, w uznaniu za jego projekty obuwia, które stały się już ikoniczne.

 

8. Nowe Objawienie - Projektant: moda damskaSimone Rocha, której pokazy powoli stają się jednym z najważniejszych punktów Londyńskiego Tygodnia Mody.

 

9. Nowe Objawienie  - Projektant: moda męska – duet Agi & Sam, którzy w tym roku mieli swój pierwszy indywidualny pokaz w czasie London Collections Men.

 

10. Nowe Objawienie - Projektant: akcesoria – Sophia Webster, której projekty obuwia stają się coraz bardziej rozpoznawalne.

 

11. Nowo Założona MarkaJ.W. Anderson, w uznaniu za oryginalne wizje projektanta, który w tym roku przeszedł drogę od wschodzącego talentu do założenia własnej marki.

 

12. Modelka RokuEdie Campbell, która w tym roku m.in. otwierała pokazy Burberry, Saint Laurent i Louis Vuitton.

 

13. Czerowny DywanErdem, w uznaniu za wyjątkowo eleganckie i kobiece projekty sukien, wybieranych przez gwiazdy na czerwony dywan.

 

14. Najlepszy StylHarry Styles, członek boysbandu One Direction, jako osoba mająca duży wpływ na styl londyńskich ulic.

 

15. Nagroda Specjalnego UznananiaSuzy Menkes, w uznaniu za jej 25-letnią karierę w International Herald Tribune oraz International New York Times,  oraz Kate Moss, za 25-letnią karierę, w czasie której stała się jedną z najbardziej wpływowych osobistości w branży mody.

 

16. Nagroda Funduszu BFC/VogueNicholas Kirkwood, który w tym roku otworzył butik w Las Vegas, stworzył pre-kolekcję oraz założył linię męską. 

 

Zapraszamy do galerii, gdzie można zobaczyć zdjęcia wszystkich nagrodzonych oraz gości, którzy pojawili się na wczorajszej gali!

 

 


video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: British Fashion Awards | British Fashion Awards 2013 | nagrody w branży mody | gala rozdania nagród moda | najlepsi projektanci roku 2013 |

podobne artykuły