PL / EN
Funkcjonalny portfel damski – poznaj nasz punkt widzenia

Funkcjonalny portfel damski – poznaj nasz punkt widzenia

Poznaj cechy idealnego portfela.

Portfel jest czymś, co posiada każdy. Od najmłodszych lat jesteśmy uczeni, że pieniądze i dokumenty trzymamy w portfelu. Jednak nasze potrzeby na przestrzeni lat się zmieniają, tak jak ewoluuje pojęcie funkcjonalnego portfela.

Kiedy postanowimy wymienić nasz portfel na inny, okaże się, że sprawa wcale nie jest tak prosta, jakby się mogło w pierwszej chwili wydawać. Do wyboru mamy mnóstwo modeli, które różnią się między sobą pod wieloma względami. Czym się kierować, by finalnie wybrać portfel funkcjonalny, z jakiego będziemy korzystać przez długi czas?

Materiał wykonania

W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się, z czego wykonano portfel. Jeżeli chcemy, by służył nam dłużej, od razu odrzućmy tanie modele z ekoskóry. Wyglądają ładnie i są w wielu wariantach kolorystycznych, ale nie są szczególnie wytrzymałe i szybko możemy zauważyć ślady użytkowania. Znacznie lepszą opcją są portfele ze skóry. Jednak i skóra nie jedno ma imię. Możemy spojrzeć na modele z licowej skóry i portfele z połyskiem. Te drugie są bardzo eleganckie i stylowe, ale musimy się liczyć z tym, że z czasem pojawią się na nich zarysowania.

Wielkość portfela i przegródki

W zależności od tego, jak duże są nasze torebki, czy w portfelu mamy zamiar trzymać dużo gotówki, czy posiadamy wiele kart kredytowych, lojalnościowych lub innych, innej wielkości portfel damski uznamy za najbardziej funkcjonalny. Najbardziej uniwersalne i praktyczne są portfele klasyczne w prostokątnym kształcie. Mają miejsce na banknoty, monety, karty i zdjęcia.

Będziemy musiały także określić, jaki rodzaj zapięć jest dla nas najwygodniejszy. Z reguły do wyboru są portfele z zapięciem na suwak, bigiel i zatrzask. Każda z tych form jest dobra, a to który wariant wybierzemy, zależy od naszych indywidualnych preferencji.

Stawiaj na portfele z ochroną RFID

Wspomnieliśmy na wstępie, że pojęcie funkcjonalnego portfela ewoluuje. Teraz, aby mówić o maksymalnej funkcjonalności, portfel powinien posiadać ochronę RFID. Co to takiego? Mowa technologii identyfikacji radiowej pozwalającej na przesyłanie danych znajdujących się na przykład na dowodzie osobistym albo karcie płatniczej. To dzięki niemu możemy płacić zbliżeniowo. Wiąże się to z dużą wygodą, ale RFID to nie tylko zalety. Jest to też nowa furtka dla złodziei, którzy posiadając specjalne urządzenie, mogą wykraść dane z naszych kart. Z tego względu koncentrujmy się na portfelach antykradzieżowych. Chociaż wyglądają jak zwykłe portfele, wykorzystano w nich nowoczesną technologię, która będzie dobrą blokadą w kontakcie ze złodziejem.

Modne kolory

Kiedy już zweryfikujemy, jaka grupa portfeli spełnia nasze podstawowe wymagania, możemy zastanowić się nad kolorem. Najlepiej jeśli będzie pasować do naszej garderoby i torebki. Wiele kobiet decyduje się na kolory uniwersalne, które nigdy nie wychodzą z mody. Do takich należą na przykład czarne, beżowe i czerwone portfele damskie. Wybierając któryś z nich, mamy pewność, że za rok lub dwa wciąż będzie modny.

 

fot. Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Materiał zewnętrzny

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: dodatki | Lancerto |

podobne artykuły